Dsc 3829
Nowy projekt Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego - Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości ma charakter społeczny i międzypokoleniowy/ fot. W. Kaptur
  • Home
  • Aktualności
  • Osiedle Jeziorany dawniej i dziś. Powspominajmy przy nowym projekcie Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego

Osiedle Jeziorany dawniej i dziś. Powspominajmy przy nowym projekcie Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego

Co o tym sądzisz?
+1
4
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
2
+1
0

Śrem – miasto budzące ciekawość i przyciągające do siebie ludzi z różnych zakątków Polski. Każdy kto tu zamieszkał poznał Helenki, Stare Miasto i Jeziorany. Teraz mieszkańcy mają szansę powspominać dawne Jeziorany przy nowym projekcie pt. ,,Mój fyrtel Jeziorany”.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W środę (8 maja) w Klubie Relax odbyło się spotkanie, podczas którego zostały przedstawione założenia projektu ,,Mój fyrtel Jeziorany”. W spotkaniu uczestniczyły osoby związane z Jezioranami. Dyrektor biura Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Monika Bulińska wyjaśniła na czym będzie polegał projekt, jaki jest jego cel oraz jakie działania zostaną podjęte w ramach jego realizacji. Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

,,Mój fyrtel Jeziorany” to projekt skierowany do mieszkańców osiedla, którzy są w różnym wieku (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy). Zatem jest to inicjatywa międzypokoleniowa o charakterze społecznym. Celem jest zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego Osiedla Jeziorany. Należy tu wspomnieć także, że osiedle powstało za sprawą Odlewni Żeliwa oraz Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. Można powiedzieć, że ,,zajawką” nowego projektu był trzeci quest z serii ,,#zielonomi w Śremie” dot. Parku Śremskich Odlewników oraz organizowane były spacery po Odlewni Żeliwa, podczas których można było dowiedzieć się o historii zakładu i jego wpływie na miasto.

Projekt zakłada powstanie:

  •  folderu z mapą wrażeniową „Mój fyrtel JEZIORANY” – historia osiedla oraz miejsc z nim związanych, których już nie ma z ilustrowaną mapą. Prócz wydania papierowego folder będzie dostępny także w formie e – booka.
  • albumu z archiwalnymi zdjęciami – zdjęcia będą pochodzić z rodzinnych zbiorów mieszkańców osiedla. Ponadto znajdzie się tam także historia Jezioran ze zdjęciami opatrzonymi komentarzem. Album zostanie wydany w formie e – booka, a w przyszłości w wersji papierowej.

W ramach projektu zbierane są różne ciekawostki i historia Jezioran, obiektów, podmiotów, ludzi, a także zdjęcia. Zapraszamy do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zdjęciami związanymi z Jezioranami!

Zostaw komentarz