Karetka
fot. ilustrujące / arch. red.
 • Home
 • Aktualności
 • Zabójstwo 5-latka w Poznaniu. Rodzina chłopca pochodzi z gminy Śrem

Zabójstwo 5-latka w Poznaniu. Rodzina chłopca pochodzi z gminy Śrem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dramat z Poznania sięga także ziemi śremskiej. Ojciec zamordowanego 5-letniego Maurycego pochodzi z gminy Śrem. Tutaj nadal mieszkają jego bliscy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Dziś o Poznaniu mówi cała Polska. To za sprawą smutnych, dramatycznych i niezrozumiałych wydarzeń, do których doszło na poznańskim Łazarzu przy skrzyżowaniu ul. Karwowskiego i Łukaszewicza.

Tam grupa przedszkolaków, pośród których znajdował się 5-letni Maurycy, wyszła na spacer. Około godziny 10.20 do dzieci podszedł 71-letni mężczyzna, jak się później okazało, był to Zbysław C., mieszkający w pobliżu. Napastnik wyciągnął nóż i ranił w okolice klatki piersiowej 5-latka.Dzieckiem zajęli się strażacy oraz ratownicy medyczni. Dziecko było reanimowane. Chłopczyk w stanie krytycznym trafił do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Dziecko zmarło na stole operacyjnym Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Jak podaje stacja TVN24, która cytuje prof. dr hab. n. med. Przemysława Mańkowskiego z Kliniki Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu „To jest mały chłopczyk, który ma bardzo mało krwi i tak duży uraz, który uszkodził główne naczynia, spowodował, że po prostu medycyna jest bezsilna”.

Agresor szybko wpadł w ręce policji. Aktywnie w zatrzymaniu zabójcy uczestniczył brygadzista w firmie Remondis Sanitech Poznań Grzegorz Konopczyński. To on zaszedł uzbrojonego w nóż mężczyznę od tyłu, a od frontu zagadywała go policjantka po służbie. „Ja go od tyłu zaszedłem, po prostu go uderzyłem w łydkę, w tym momencie on stracił równowagę, się nachylił i w momencie, kiedy on się nachylał, uderzyłem go kolanem w żebro i w tym momencie on ten nóż wypuścił. Jak nóż wypuścił, to go odtrąciłem i potem na nim pani policjantka przysiadła. Jeden z moich kolegów z brygady też podbiegł i trzymał nogi” – mówił dla Radia Poznań.

Zatrzymany 71-letni Zbysław C. również trafił do szpitala. Skarżył się na duszności. Został przewieziony do placówki HCP. Prokuratura najpewniej dopiero w czwartek będzie próbowała przeprowadzić czynności z zatrzymanym 71-latkiem.

Dla bliższej i dalszej rodziny Maurycego to prawdziwy dramat. To dramat, który dotyka również nas, jako mieszkańców gminy Śrem. Tym bardziej że część rodziny chłopczyka, w tym ojciec i babcia, pochodzi z naszej gminy.

Z nimi wszystkimi łączymy się w głębokim żalu i bólu.

21 Comments Text
 • Żeby nie pan brygadzista to policjantka nie zrobiła by nic .I takich policjantów mamy dziś u władzy .Ludzie z ulicy .masakra Szkoda dzieciaczka bezbronnego .

 • Raczej bzdury p.Łukasz piszesz…ona go zatrzymała,miał nóż w ręce,rozmawiała,negocjowała,pan z firmy podszedł w tym czasie od tyłu i zaatakował wytrącając przy okazji nóż,więc brawa dla obu!

 • O jezu stary Cw_l duszności miał h_j z nim ,, dziecko zabić ??? To go nie dusiło ? Biedne małe dziecko niczemu winne ???!!! Stary obleśny cep wbił 3 razy nóż komuś kto nie był wstanie się obronić taki z niego kozak ? I będzie dawał przykład innym ze można zabijać kogo się chce na ulicy w biały dzień i będzie udawać potem wariata i będzie płazem przechodzić każdemu … mam dzieci i boje się w tym świecie z nimi żyć . Domagam się sprawiedliwości ze ma być kara śmierci za takie coś !!!! A nie codziennie krzywdzone są coraz częściej dzieci . Musimy dbać o najsłabszych ! Na sama myśl aż mnie boli klatka jaki ból musiał przejść ten chłopiec i strach . Biedny Nie wiedział co się dzieje za co takie coś musi cierpieć …. Masakra masakra !!!! Pierw o Kamilku myślałam ciagle teraz o Maurycym będę myśleć , biedne dzieci .

  • Bardzo dobrze to pani napisała ja jestem tez za przywróceniem kary śmierci ,powinni w Polsce zrobić referendum na ten temat i szybko zająć się sprawą śmierć za śmierć może to wpłynie jakoś na społeczeństwo bo inaczej kiedyś zginiemy w tłumie za nic poprostu ze wyszedłeś na spacer.

   • Tez jestem za kara smierci ale nie za taka szybka
    Posadzic goscia na krzesle elektrycznym poczekac do mometu az sie zesra ze strachu a potem odwolac egzekucje i tak kilka razy

  • Przecież za PiSSowców zostały sprowadzone legalnie miliony obcych. Widać to po miasteczkach powiatowych gdzie zawsze byli tylko swoi, a teraz ciapaki i inni o obcokrajowcy rezydują. Oczywiście mogą tutaj być jeżeli sobie pracują nie ciągnąc socjalu, ale argumenty propagandzistów żoliborskich nie zadziałają bo ludzie widzą jak jest. Osiem lat prania mózgów i jak prawda przeczy rzeczywistości to tym gorzej dla prawdy?

  • Ty capie puknij się w betonowy pisowski łeb. Piszesz o ciapatych a tymczasem spójrz ile niepotrzebnych zabójstw dzieci w Polsce dokonują nasi rodacy…czy coś przeoczyłam ???

 • Co ma piernik do wiatraka. Gdyby rodzina pochodziła z innej gminy bo byście nie łączyłi się w bólu? Wydarzyła się tragedia a wy ubolewacie kto skąd pochodzi

 • Zostaw komentarz