|||

Zabił 5-latka, ale do więzienia nie pójdzie

Areszt Arch Policja Pl
71-latek został aresztowany, a następnie trafił na oddział psychiatryczny / fot. ilustrujące arch. policja.pl
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
4
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1

Zabójca, który w październiku minionego roku zasztyletował dziecko, wywinie się od więzienia. Prokuratura zamierza złożyć wniosek do sądu o umorzenie postępowania.


VW_Berdychowski_400_150(1)

18 października na poznańskim Łazarzu 5-letni Maurycy będący w grupie przedszkolaków, został zaatakowany nożem przez 71-letniego mężczyznę. Jak się później okazało, był to Zbysław C., który mieszkał w pobliżu. Napastnik wyciągnął nóż i ranił 5-latka w okolice klatki piersiowej. Pomimo wysiłków lekarzy w szpitalu, chłopczyk zmarł.

Cała Polska była w żałobie i w smutku, a w szczególności rodzina niewinnego Maurycego, w tym jego krewni, którzy pochodzą z gminy Śrem.Cała Polska życzyła też najgorzej zabójcy dziecka, który został zatrzymany, a następnie aresztowany. Zbysławowi C. za tę zbrodnię na dziecku groziło dożywocie. Jednak od kary więzienia się wywinie.

Zabójstwo 5-latka w Poznaniu. Rodzina chłopca pochodzi z gminy Śrem

Prokuratura zamierza złożyć wniosek do sądu o umorzenie postępowania. Dlaczego?

Prokuratura Okręgowa posiada opinię biegłych psychiatrów i psychologa w sprawie Zbysława C. Z opinii biegłych wynika, że sprawca ataku w tamtym konkretnym momencie, nie był świadomy swoich działań. Biegli jednoznacznie stwierdzili, że Zbysław C. powinien być umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. W związku z tymi opiniami prokuratura będzie wnioskowała do sądu o umorzenie trwającego postępowania i skierowania Zbysława C. do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Od samego początku trwania sprawy budziły wątpliwości co do poczytalności 71-latka. W trakcie przesłuchania w prokuraturze podejrzany wyrażał wątpliwość co do możliwości popełnienia zabójstwa Maurycego.

Od czasu zatrzymania mężczyzna przebywa w areszcie na oddziale psychiatrycznym.

Zostaw komentarz