Trzech mężczyzna w garniturach w tym jeden z tekturowym czekiem
fot. M. Czubak

Szpital w Śremie z czekiem na nową karetkę pogotowia

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

12 października w przededniu Dnia Ratownictwa Medycznego, przed śremskim SOR-em odbył się briefing prasowy z udziałem prezesa szpitala, Michała Sobolewskiego, starosty śremskiego Zenon Jahnsa i posła Zbigniewa Dolaty. Briefing dotyczył pozyskana środków na zakup nowej karetki pogotowia.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Poseł Zbigniew Dolata przyjechał do Śremu, by osobiście prezesowi Michałowi Sobolewskiemu, który kieruje śremskim szpitalem, wręczyć tekturowy czek na kwotę 600 tys. zł. To promesa na zakup nowej systemowej karetki pogotowia, która wymieni najstarszy z pojazdów systemowych, jaki znajduje się na wyposażeniu śremskiego szpitala.

– Miło mi jest poinformować, że nasze starania o pozyskanie dodatkowych środków na zakup nowej karetki pogotowia dobiegły końca z sukcesem. Szpital uzyskał 600 tys. zł dofinansowania ze środków Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia.

– mówi Michał Sobolewski, prezes spółki Szpital w Śremie.

Tekturowy czek prezesowi wręczył poseł Zbigniew Dolata, który kwestionował związek tzw. rozdawnictwa partii rządzącej ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.Ponad 3 mln zł zasili kasę szpitala w Śremie. Na co pieniądze będą wydane?

– Mogłoby powstać wrażenie, że kampania wyborczy wyznacza kalendarz tych spotkań, ale jest to wrażenie mylne. To, co się wydarzyło, to jest efekt ustawy o Funduszu Medycznym, która zakłada 40 mld złotych na służbę zdrowia w ciągu 10 lat.

– wyjaśnia poseł Dolata.

Z tego funduszu do wielkopolskich szpitali trafi siedem karetek, do szpitali, które znajdują się w okręgu wyborczym posła Dolaty, trafią dwie: jedna do Śremu, druga do szpitala w Kole.

Myślę, że zakup tej karetki najbardziej ucieszy mieszkańców powiatu śremskiego, bo ich bezpieczeństwo zdrowotne będzie na jeszcze wyższym poziomie – kwituje poseł Dolata.

Cała trójka w trakcie briefingu w przededniu Dnia Ratownictwa Medycznego złożyła również życzenia ratownikom medycznym, a w szczególności tym, którzy pracują w śremskim szpitalu.

To w wielu przypadkach to oni są na pierwszej linii w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów – mówi Zenon Jahns, który dodał także, że tabor karetek śremskiego szpitala jest odnowiony i z tego należy się cieszyć.

1 Comments Text
  • Po moich doświadczeniu związanym z leczenie członka rodziny uważam że szpital powinien zostać wyróżniony jednym z najgorszych szpitali w Polsce, (biopsja która została pobrana na stwierdzenie schorzenia nigdy nie została odczytana a pacjent w końcu zmarl) Właśnie jestem n a pogrzebie kuzyna .
    Polsko kiedy w końcu człowiek będzie najważniejszy.
    Pozdrawiam redakcję Lester M.

  • Zostaw komentarz