+1
0
+1
0

Na piątkę w 6 kolejce A klasy spisali się piłkarze KSGB Manieczki. Podopieczni Dawida Kaczmarka wygrali bowiem na wyjeździe z Gromem Czacz 5:1. Hat-tricka ustrzelił Mateusz Michałowski.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Całe spotkanie przebiegało pod dyktando „Orkana”, ale to gospodarze objęli prowadzenie. W 26 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez gości przeprowadzili szybką kontrę, która przyniosła im bramkę. Chwilę po stracie gola bliski wyrównania był Adrian Chwaliszewski, ale po jego strzale rywali uratował słupek. Skuteczna okazała się kolejna próba KSGB, bowiem już w 29 minucie po trafieniu Kacpra Poźniaka był remis 1:1. Jeszcze przed przerwą prowadzenie zapewnił Mateusz Michałowski, który w 57 minucie podwyższył na 3:1. 120 sekund później trafił Maciej Bąkowski i gospodarze byli już na kolanach. W samej końcówce piątym golem dobił ich Mateusz Michałowski, który tym samym skompletował hat-tricka.

– Przez cały mecz dominowaliśmy i wygraliśmy w pełni zasłużenie – powiedział trener Dawid Kaczmarek. – Dopisujemy trzy punkty i koncentrujemy się już przed ważnym spotkaniem z ekipą ze Starych Oborzysk – dodał.

KSGB: Wojtkowiak (82’ S.Malicki) – Simon (46’ Substyk), Lewandowicz, Jakubiak (69’ Fogt), Meissner (46’ Drobiński), S.Malicki, Marek Michałowski, Chwaliszewski, Mateusz Michałowski, Bąkowski.

W niedzielę o 14.00 „Orkan” podejmować będzie na własnym boisku niepokonaną jak dotąd drużynę z LZS Stare Oborzyska, która spadła z klasy okręgowej.