|

Brodnica. Sukces lokalnej społeczności! Pokonali 185 konkurentów i zostali docenieni

Fotka Brodnica
fot. KGW Aktywne Brodniczanki
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lokalna społeczność w Brodnicy może być dumna z takiej sołtys. Małgorzata Sajkiewicz wspólnie z radą sołecką oraz KGW „Aktywne Brodniczanki” znów zrobiły coś wyjątkowego.


Berdychowski Wv

Fundacja Orange poinformowała o zakończeniu naboru do IV edycji programu Pracownie Orange. W tegorocznym naborze znalazło się 726 wniosków w tym również jeden z gminy Brodnica. 205 z tych wniosków przeszło do kolejnego etapu, czyli oceny formalno-merytorycznej. Z tych 205 Fundacja Orange zdecydowała się wybrać 20. Jednym z nich jest wniosek przygotowany przez sołectwo Brodnicy.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

“Cieszy nas zainteresowanie Programem i to, jak wiele liderek i liderów społecznych jest w całej Polsce. Dziękujemy za podzielenie się pomysłami, doświadczeniem, a przede wszystkim za chęć wspierania mieszkańców i mieszkanek Waszych społeczności.”

– czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym Fundacji Orange, który przedstawia listę miejscowości, gdzie pojawią się nowe Pracownie Orange.

Co konkretnie znajdzie się w Pracowni Orange w Brodnicy?

To na razie pozostaje tajemnicą, ale znając kreatywność i pomysłowość autorów pomysłu, z pewnością będzie to miejsce, które warto będzie odwiedzać.

Brodnica znalazła się na liście miejsc, w których w tegorocznym naborze powstanie Pracownia Orange / źródło: Fundacja Orange

Czym są Pracownie Orange?

Pracownie Orange są wyjątkową szansą na wzmocnienie lokalnej aktywności i stworzenie przestrzeni do wspólnych działań. Punkty takie mogą działać w miejscowościach do 40 tysięcy mieszkańców.

  Poznajcie radnych powiatu śremskiego!

W Programie tym Fundacja Orange wspiera miejscowości w rozwoju aktywności lokalnej pomagając zakładać Pracownie Orange. Całe wyposażenie pracowni leży po stronie Fundacji. Wyposażają je w meble oraz darmowy internet i sprzęt – laptopy, drukarki 3D, urządzenia wielofunkcyjne, telewizory, lofiroboty. Po stronie potencjalnego zainteresowanego wystarczy jedynie znaleźć miejsce, np. świetlice wiejską i napisać doskonały projekt. To udało się w Brodnicy i niebawem w tym miejscu powstanie taka pracownia.

2 komentarze

Zostaw komentarz