Waldek, czy Łukasz? Który z braci wygra finał?

Tenis Łukasz Chwaliszewski
Łukasz Chwaliszewski ponownie zagra w finale. W poprzednim o Puchar KT-24 pokonał Marka Figaniaka. Czy tym razem ogra swojego brata Waldemara i znów sięgnie po trofeum? - Fot. M.Fujak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Po raz pierwszy w historii śremskiego tenisa w finale turnieju spotkają się bracia. W niedzielę przekonamy się, czy puchar trafi do młodszego (Łukasza), czy starszego (Waldemara) z braci Chwaliszewskich.


Berdychowski Wv

Finalistów II Turnieju Majowego wyłoniono w minioną sobotę. Jako pierwsi na korcie zameldowali się Waldemar Chwaliszewski i Robert Wróbel, który w ćwierćfinale wyeliminował turniejową „jedynkę” – Marka Figaniaka. Niektórzy wróżyli już Wróblowi rolę „czarnego konia”. Tymczasem w starciu z Chwaliszewskim nie miał większych szans i poległ gładko w dwóch krótkich setach – 1:6, 2:6.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Zdecydowanie bardziej zacięty i wyrównany był drugi półfinał. Łukasz Chwaliszewski i Michał Łabutka spędzili na korcie ponad dwie godziny. Po dwóch setach był remis 1:1. Pierwszego 6:3 wygrał Łabutka, a drugiego 6:4 Chwaliszewski. Decydował nie trzeci set, a „supertiebreak” do 10 punktów. Obaj tenisiści szli punkt za punkt do stanu 9:9. Decydowała więc jedna piłka. Długą wymianę na swoją korzyść rozstrzygnął Łukasz Chwaliszewski i to on zagra w finale przeciwko bratu.

Pojedynek o turniejowe zwycięstwo zaplanowano na niedzielę. Początek o godzinie 16.30 na korcie w Psarskiem.

Zostaw komentarz