Image
  • Home
  • Aktualności
  • Wywalczył przejście na Chłapowskiego. Teraz prosi o modernizację Alei Platanowej

Wywalczył przejście na Chłapowskiego. Teraz prosi o modernizację Alei Platanowej

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Miesiąc temu, Powiatowy Zarząd Dróg obiecał, że wyznaczy przejście dla pieszych w szczycie bloku przy ul. D. Chłapowskiego 12. Była to odpowiedź na interpelację radnego powiatowego Hieronima Bartkowiaka. Ten z kolei wsparł prośby mieszkańców o poprawę bezpieczeństwa w rejonie szkoły i osiedla.

fot. M. Czubak

Kolejną sprawą, którą podjął radny Bartkowiak jest poprawa bezpieczeństwa w rejonie Alei Platanowej w Psarskiem. W swojej kolejnej interpelacji wnosi on o przeprojektowanie tego odcinka drogi, na którym brakuje chodnika.

– W związku ze zbliżającą się jesienią, obfitującą w krótkie dni i najgorszą statystykę ilości wypadków związanych z potrąceniem pieszych, proponuję, jako doraźne rozwiązanie na teraz, postawienie tablic „Uwaga człowiek” oraz znaków pionowych o zakazie wyprzedzania pojazdów samochodowych przez pojazdy samochodowe – apeluje Hieronim Bartkowiak, który prosi o potraktowanie pisma w trybie pilnym.

fot. arch. red.

W tym miejscu warto wspomnieć, że już w ubiegłym roku pisaliśmy o zmianach, które miały dotyczyć Alei Platanowej. Wówczas Michał Czubak pisał:

Swego czasu burmistrz Lewandowski mówił głośno o pomyśle rozbudowy wąskiej alei platanowej w Psarskiem. Idea spodobała się wielu, a w szczególności osobom, które w pobliżu tej ulicy mieszkają oraz posyłają nią dzieci do ul. Sikorskiego np. na przystanek autobusowy. Plany zaczęły się krystalizować, ale stanęły na niczym.

Gmina zdecydowała się nawet na opracowanie dokumentacji projektowej. W planach miała pojawić się druga „nitka” alei platanowej wraz z chodnikiem oraz ścieżką rowerową. To w zasadzie tyle. Temat umarł…

fot. D. Górna

Przypomnijmy także, że na tapecie jest temat wyznaczenia przejścia dla pieszych przez ul. Sikorskiego, na wysokości przystanku autobusowego w Psarskiem (DW 310), o który apeluje radna Elżbieta Michalska. Dotychczas nie wpłynęła odpowiedź w tej sprawie.