Attatchment.vlp0th

Kandydaci oceniają wybory samorządowe

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Minęły prawie dwa tygodnie od wyborów, emocje trochę opadły, więc to dobry czas, by kandydaci lub radni przyszłej kadencji do rady miejskiej miasta Śrem i rady powiatowej podsumowali swój start w wyborach. Zadaliśmy pytanie: Jak Pan/Pani ocenia wybory: swój wynik, komitetu i ogółem? Sondę przeprowadził Wiktor Chicheł.

Anna Majorczyk – kandydatka do rady miejskiej w Śremie z list KWW Grzegorza Wiśniewskiego


Berdychowski Kwiecien2 2024

Img 8664
Anna Majorczyk (fot. archiwum prywatne)

Wynik uzyskany przez Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Wiśniewskiego w wyborach samorządowych mogę uznać za wielki sukces. Zdobyliśmy aż 8 mandatów w radzie miasta. Tak dobry wynik jest efektem dużego zaangażowania osób tworzących komitet, a przede wszystkim pragnienie zmian sposobu zarządzania gminą. Nie tylko my jako komitet pragniemy zmian, ale widać to  w wynikach  głosowania mieszkańców gminy. Najtrudniejszym okręgiem wyborczym okazał się okręg nr 1, czyli w większości Jeziorany, gdzie sama startowałam. W wyborach na burmistrza brało udział dwóch mocnych kandydatów, którzy zdobyli wiele głosów, a duża część mieszkańców tej części miasta jest mocno konserwatywna. Nie należę do żadnej partii, a jeszcze reprezentowałam opozycję w stosunku do obecnej, tak długo sprawującej władzy. Niestety, nie udało mi  zdobyć się mandatu, ale dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy i cieszę się z wyników naszej drużyny. Przed nami druga tura wyborów na urząd burmistrza Śremu. Gorąco zachęcam do udziału w wyborach! Nie ma nic gorszego niż bierna postawa. Ja zdecydowanie popieram kandydaturę Grzegorza Wiśniewskiego na urząd burmistrza Śremu. Żałuję tylko że w radzie powiatu brak powiewu świeżości…Kamil Majsner – kandydat do rady powiatu z listy KWW Emila Majsnera

Img 8672
Kamil Majsner (fot. Wiktor Chicheł)

Jeśli chodzi o mój osobisty wynik, to jestem z niego zadowolony. 165 głosów to cenny kapitał na przyszłość oraz motor napędowy do dalszej pracy społecznej w Młodzieżowym Sejmiku Województwa. Z tego miejsca chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim wyborcom za każdy oddany głos. Natomiast jeśli chodzi o rzeczy, które nie podobały mi się w tych wyborach, to jest to zdecydowanie zaangażowanie społeczne, czyli frekwencja. W powiecie śremskim frekwencja wyniosła niecałe 50%. Moim zdaniem lokalne władze powinny poświęcać więcej uwagi na kształtowanie postawy społeczeństwa obywatelskiego oraz promowanie demokracji bezpośredniej.

Robert Piątek – radny powiatowy z list KW Prawa i Sprawiedliwość

Img 8673
Robert Piątek (fot. Wiktor Chicheł)

Cieszę się, że nasza drużyna zdobyła największą ilość głosów do rady powiatu. Pomimo dużej nienawiści i dużego hejtu w internecie ze strony przeciwników PIS-u – mieszkańcy obdarzyli nas tak dużym zaufaniem. Ja osobiście zdobyłem najlepszy wynik z grona wszystkich kandydatów do rady powiatu. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy oddali swój głos. W ostatnich dniach usłyszałem bardzo dużo miłych i życzliwych słów od osób, które mają inne poglądy polityczne, a pomimo tego oddali swój głos na moją osobę. 

Katarzyna Sarnowska – radna miejska z listy KWW Adama Lewandowskiego

Img 8668
Katarzyna Sarnowska (fot. Piotr Hoffmann)

Wynik jaki otrzymałam, pozwolił mi szósty raz wejść do rady miejskiej, choć mógł być zawsze lepszy. Ilość głosów, które uzyskałam, była prawie taka sama jak w poprzednich wyborach. Jeśli chodzi o wynik Komitetu Wyborczego Wyborców Adama Lewandowskiego, to ocena należy do jego założyciela.

Jakub Strzelec – radny miejski z listy KWW Grzegorza Wiśniewskiego

Img 8651
Jakub Strzelec (fot. archiwum prywatne)

Na wstępie bardzo dziękuję mieszkańcom za oddane głosy na moją osobę oraz wszystkich kandydatów do rady miejskiej z KWW Grzegorza Wiśniewskiego. Moim głównym celem, jako nowego radnego, jest ciągły kontakt i dialog z mieszkańcami, aby być Państwa głosem w radzie miasta. Chcę działać dla dobra wszystkich mieszkańców w całej gminie Śrem. Jako komitet KWW Grzegorza Wiśniewskiego wprowadzamy 8 radnych do rady miasta (4 kobiety i 4 mężczyzn), co jest bardzo dobrym wynikiem. Tak zdecydowali mieszkańcy naszego miasta i to świadczy o bezpiecznej zmianie, której oczekują mieszkańcy. Świetny wynik osiągnął Grzegorz Wiśniewski startujący na urząd burmistrza Śremu. Blisko 6000 głosów w I turze to wynik świadczący o ogromnym zaufaniu ze strony mieszkańców i, ponownie podkreślę, chęci bezpiecznej zmiany. Zachęcam Państwa do udziału w II turze wyborów samorządowych na burmistrza Śremu w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. Pamiętajmy, że każdy głos ma znaczenie i wspólnie możemy wpłynąć na przyszłość naszego Miasta i Gminy Śrem.

Tomasz Szymański – kandydat do rady powiatu z listy KW Prawa i Sprawiedliwość

Img 8669
Tomasz Szymański (fot. Wiktor Chicheł)

Uważam, że ugrupowanie, ale także poszczególne osoby na listach Prawa i Sprawiedliwości –  osiągnęli niesamowite rezultaty. Liczba oddanych na nas głosów jest imponująca. Niestety, nie przekłada się to na liczbę mandatów, dlatego trudno mi ukryć, że jestem zawiedziony. To był mój pierwszy i zarazem ostatni start wyborczy. Osiągnąłem w czteromandatowym okręgu trzecie miejsce, z niewielką stratą do osób mnie wyprzedzających, ale mandatu nie otrzymałem, ponieważ tak decyduje przelicznik wyborczy. No cóż, tak widocznie miało być. Chciałbym w tym miejscu podziękować tym setkom osób, które mi zaufały i głosowały na mnie, a także tym, co nie mogli głosować, a kibicowali. Może jeszcze dwa zdania na temat przyszłych startów, bo wiele osób namawia mnie, żebym nie rezygnował. Dziękuję im, ale uważam, że wybory samorządowe powinny być kuźnią naszego społeczeństwa obywatelskiego i dlatego start w nich powinny mieć zapewnione osoby młode. Te, które się sprawdzą w samorządach gminnych, powinny awansować „wyborczo” do wyższych instancji, a te, które nic nie wnoszą, powinny być zastąpione nowymi. Tyle i aż tyle, w związku z tym apeluję, żeby w kolejnych wyborach stawiać na młodych, ambitnych, niech się sprawdzają. Ja deklaruję, że będę wspierał, bez względu na różnice, swoją radą i aktywnością.

Sebastian Witasiak – kandydat do rady miejskiej z listy KWW Otwarty Samorząd

Img 8670
Sebastian Witasiak (fot. Wiktor Chicheł)

Na samym początku chciałbym bardzo serdecznie podziękować za oddane głosy na moją osobę. Niestety, nie udało mi się uzyskać mandatu radnego, jednak ze swojej strony będę starał się zrealizować jak najwięcej punktów z moich pięciu propozycji dla mieszkańców, a co będzie później, to już przyszłość przyniesie. Startowałem z chęcią wniesienia nowego powiewu do naszych władz samorządowych i z tego, co mogliśmy jako mieszkańcy naszej gminy zaobserwować, to wyborcy 7 kwietnia pokazali, że również chcą zmian. Ze swojej strony deklaruję pełne wsparcie oraz poparcie dla kandydatury Grzegorza Wiśniewskiego na fotel burmistrza Śremu. Kieruję również moje wsparcie do członków jego komitetu. Mam nadzieję, że ich hasło wyborcze ,,Lepiej dla Śremu” rzeczywiście przyniesie nam lepszą przyszłość.

Tomasz Wojna – radny miejski z listy KW Prawa i Sprawiedliwość

Img 8678
Tomasz Wojna (fot. archiwum prywatne)

Wyniki wyborów samorządowych oceniam bardzo pozytywnie. Prawo i Sprawiedliwość wygrało te wybory w skali całego kraju, co po odsunięciu od władzy nie było wcale takie oczywiste. Co do wyników lokalnych – jestem również bardzo zadowolony. Wybory samorządowe rządzą się swoimi prawami, szczególnie w gminach komitety lokalne cieszą się większym poparciem, niż duże partie polityczne. Zwyciężyliśmy w powiecie śremskim z najlepszym wynikiem 4 841 głosów, co dało nam 4 mandaty. W gminie Śrem zajęliśmy trzecie miejsce z wynikiem 3 076 głosów, co przełożyło się również na 4 mandaty. Mój wynik 461 głosów przyjąłem z wielkim zadowoleniem, za co bardzo dziękuje moim wyborcom oraz wszystkim, którzy zagłosowali na nasze listy.  Podział mandatów w powiecie i gminie rozłożył się tak, że aby uzyskać większość, potrzebna będzie koalicja, co również przyjmuję z zadowoleniem.

Zostaw komentarz