+1
0
+1
0

Od zwycięstwa wiosnę na boiskach B klasy rozpoczął zespół rezerw. Podopieczni Wojciecha Onsorge udanie zrewanżowali się drugiej drużynie Rydzyniaka Rydzyna za porażkę z jesieni i tym razem to oni wygrali 2:0.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Plan był taki, aby odegrać się Rydzyniakowi za pechową porażkę u nich, kiedy bramkę straciliśmy w 94 minucie – mówi trener Wojciech Onsorge. – To był wyrównany mecz, z przebiegu którego można by się spodziewać remisu, tym bardziej cieszę się, że potrafiliśmy być skuteczniejsi i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść – dodał.

Amicus/Warta II prowadzenie tuż przed przerwą. W 44 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Patryk Ostrowski, który w pierwszym meczu obu drużyn nie wykorzystał jedenastki. Tym razem udźwignął presję, nie pękł i  dał drużynie prowadzenie. Wynik nie zmieniał się aż do 83 minuty. Goście nie mając nic do stracenia odkryli się w końcówce, ale nadziali się na kontrę, którą wykończyli zmiennicy. W sytuacji dwa na jeden Damian Łączniak podał do Dawida Baranowskiego, a ten przypieczętował zwycięstwo.

– Chłopacy zostawili na boisku serducho i widać było jak bardzo chcą, co przełożyło się na pozytywny wynik i udany start, z którego się cieszymy – powiedział trener Onsorge.

AMICUS/WARTA II: Piaskowy – Kołacki, Krause, Stępa, Świechowicz, Ostrowski, Dolata, N.Gendera, Wiśniewski, T.Gendera, Głogiński. Na zmiany: D.Bazanowski, Łączniak, Konarkowski, Dębicki, Konieczny, Onsorge, Walkowiak.

Teraz zespół rezerw czeka wyjazdowy mecz z Kormoranem Święciechowa.