Boks
Ekipa ŚKB Warta podczas zawodów w Lesznie - fot. ŚKB Warta
  • Home
  • Sport
  • Dobry bilans walk bokserów Warty w Lesznie

Dobry bilans walk bokserów Warty w Lesznie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Czterech bokserów ŚKS Warta stoczyło zwycięskie walki podczas XXI Turnieju im. Włodzimierza Pawlaka, który odbył się na ringu w hali sportowej „Ćwicznia” w Lesznie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W sobotę do Leszna udała się siedmioosobowa ekipa pięściarzy Warty wraz z trenerem Patrykiem Klupś oraz Krzysztofem Lewandowskim i Olgą Klupś, którzy tym razem pełnili rolę sędziów.

Śremianie stoczyli sześć walk w ramach karty głównej turnieju, a także jeden sparing. Okazję do walki towarzyskiej (bez punktacji) miał Filip Juskowiak, który zmierzył się z zawodnikiem ze Sparty Złotów.

Wyższość swoich przeciwników musieli uznać młodzicy Warty. Oliwia Krzyżańska przegrała ze swoją imienniczką z Leszna w kategorii do 54 kg, z kolei Wojciech Broniarz musiał uznać wyższość rywala ze Złotowa w kategorii 40 kg.

Pozostałe walki z udziałem śremskich zawodników kończyły się już sukcesami. Ivan Marov wypunktował jednogłośnie zawodnika z klubu Glory Boks Środa Śląska. Zdecydowanie swoją walkę wygrali także Emil Konieczny i Michał Przydrożny. Duże powody do satysfakcji miał Marcin Nawrot. W kategorii senior 71 kg ponowni zmierzył się on z Szymonem Budzyńskim z ŚKF Boksing Zielona Góra, z którym przegrał podczas Memoriału Daniela Kęszyckiego. Popularny „Rudy” udanie zrewanżował się rywalowi i tym razem to jego rękę sędzia ringowy uniósł w górę w geście triumfu.

– Bilans cztery zwycięstwa, dwie porażki i jedna mocna walka sparingowa trzeba ocenić na plus – powiedział trener Patryk Klupś. – Przed nami teraz Mistrzostwa Polski Kadetów, czyli Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i na starcie w tej imprezie teraz się koncentrujemy – dodał.

Do zawodów tych zakwalifikowali się Lena Jankowiak, Borys Korcz i Emil Konieczny. Pod koniec kwietnia cała trójka w Wałbrzychu powalczy o medale OOM.

Zostaw komentarz