Klub Relax Koncert Charytatywny Dla Ukrainy (6)
Charytatywne granie w Klubie Relax w Śremie / fot. M. Czubak

Charytatywnie na pomoc Ukraińcom. Koncert w Klubie Relax

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Czwartek i piątek w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie to muzyczna uczta połączona z pomocą osobom potrzebującym w Ukrainie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

„Pokój czyni nas wolnymi. Wojna niszczy wszystko” – pod takim hasłem w Klubie Relax odbył się charytatywny występ muzyczny artystów Ukraińskich i Polskich, którzy wspólnie, na jednej scenie, wykonali kilkanaście utworów muzycznych. Występ był możliwy dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym Biura Pomocy Ukrainie działającym przy Towarzystwie Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie.

To pierwsza taka inicjatywa w dwuletnim czasie działania Biura.– Dzisiejszy koncert był koncertem zorganizowanym w upamiętnienie drugiej rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie.

mówi Agnieszka Owczarczak z Biura Pomocy Ukrainie.

Występ muzyczny artystów starszych i młodszych miał jeden cel – wsparcie seniorów z Ukrainy, którzy pozostali w swoich rodzinnych stronach. W trakcie koncertu zbierane były środki finansowe, za które następnie kupione zostaną leki, które trafią do potrzebujących w Ukrainie.

– Skierowaliśmy tę pomoc dla seniorów z rodzinnego miasta Oleny, z Chersonia, gdzie pozostali seniorzy, którzy nie mają funduszy i żadnych środków na zakup leków.

– o szczegółach pomocy mówi organizatorka koncertu.

Koncert odbywa się w dwóch terminach. W pierwszym, który miał miejsce 29 listopada, klubowa sala pękała w szwach. Gościli na nim min. Przedstawiciele samorządu na czele ze starostą śremskim i burmistrzem Śremu, a także przedsiębiorcy, którzy od dwóch lat wspierają pomocowo obywateli Ukrainy i czynią to nadal, także po tym, jak osoby te zadomowiły się w Śremie.

Na sali były też osoby, które pochodzą z Ukrainy oraz śremianie. Dziś, tj. w piątek 1 marca odbędzie się drugi koncert charytatywny. Wstęp na występ jest darmowy. Niemniej warto pamiętać, że każda, nawet najdrobniejsza wpłata, znaczy bardzo wiele dla tych osób, których dotknęła wojenna zawierucha w Ukrainie.

Znamienne są także słowa burmistrza Lewandowskiego. – Ja tutaj nie widzę Ukraińców. Ja tutaj widzę samych obywateli Śremu – powiedział do wszystkich tych naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, którzy odwiedzili w czwartek Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie.

Koncert charytatywny “Solidarni z Ukrainą”

Zostaw komentarz