Dsc 0470
Starostwo Powiatowe w Śremie zostało ,,zaatakowane'' przez białe laski/ fot. W. Kaptur

Białe laski ,,zaatakowały” Starostwo Powiatowe w Śremie!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

We wtorek (12 marca) przed południem białe laski ,,zaatakowały” Starostwo Powiatowe w Śremie. Cel akcji był tylko jeden – sprawdzić przystosowanie budynku do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami. O przebiegu ,,ataku” białych lasek przeczytamy w artykule poniżej.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Przed Starostwem Powiatowym w Śremie we wtorek (12 marca) zebrała się grupa osób. Były to ,,białe laski”, które odwiedziły urząd by sprawdzić panujące tam warunki. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Śremskie Koło Polskiego Związku Niewidomych i Klub Relax. Akcja białych lasek ma na celu sprawdzenie budynku w jaki sposób są dostosowane do osób niepełnosprawnych, w szczególności niewidomych.

W ubiegłym roku białe laski uczestniczyły w takiej samej akcji. Odwiedziły wówczas śremski ratusz. Tym razem ich celem było Starostwo Powiatowe w Śremie. Po budynku oprowadził grupę starosta śremski, Zenon Jahns. Na wstępie starosta przytoczył krótką historię budynku, a następnie wytłumaczył w jaki sposób budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. oznaczenia dla osób niewidomych, tabliczki informacyjne z alfabetem Braille’a.Podczas spotkania i oprowadzenia po budynku uczestnicy akcji wymienili swojego uwagi i potrzeby. Starosta Jahns zaprosił wszystkich do sali sesyjnej, gdzie opowiedział o starostwie, o wydziałach i pomieszczeniach. Na zakończenie spotkania białe laski otrzymały upominek w postaci pamiątkowej torby z logo powiatu.

Zostaw komentarz