||

Jakub ze śremskiego LO z matematycznym sukcesem! Był 17. na 1600 osób!

Img 0232
Jakub przy odbieraniu nagrody (fot. LO Śrem/fb)
Co o tym sądzisz?
+1
3
+1
0
+1
4
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

W środę 31 stycznia 2024 roku w o godz. 12.00, w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród i podsumowania konkursu Adwentowy Kalendarz Matematyczny. Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie odniósł wielki sukces.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

To był szczególnie ważnym dzień dla ucznia klasy 2d Jakuba Skorczyka. Młodzieniec zajął w nim 16. miejsce w Wielkopolsce, a 17. w skali kraju. Udział w konkursie wzięło udział łącznie 1600 uczniów z całej Polski. Jego opiekunem była nauczycielka matematyki Edyta Nowak-Polska. Uroczysta Gala odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Dziekana Wydziału Matematyki UAM oraz Fundacji Zakłady Kórnickie.Img 0232 2
Jakub na sali sesyjnej UM Województwa Wielkopolskiego (fot. LO Śrem/fb)

„Matematyczny Kalendarz Adwentowy” to internetowy konkurs, którego idea wzorowana jest na popularnych w adwencie kalendarzach z czekoladkami. Jednak zamiast słodyczy, w każdy dzień adwentu uczestnik otrzymuje zadanie do rozwiązania. Inicjatorem powstania konkursu i prowadzącym jest dr Paweł Mleczko z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który wzorował się na podobnym konkursie od lat prowadzonym w Niemczech przez DMV (Niemieckie Towarzystwo Matematyczne). 

W tej edycji trwał od 3 do 23 grudnia 2023 roku. Napłynęło w sumie ponad 8 500 odpowiedzi. Najszybciej, już po 37 sekundach, poprawna odpowiedź wpłynęła na zadanie z 9 grudnia. Najdłużej, bo aż 15 minut i 17 sekund, na pierwsza poprawną odpowiedź czekano na zadanie z 22 grudnia.

Podczas gali odbył się wykład pt. „Osobliwość Technologiczna: punkt przełomowy historii czy zapowiedź cyfrowej apokalipsy”, poświęcony sztucznej inteligencji, który wygłosił dr Bartosz Naskręcki – adiunkt na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM.

Zostaw komentarz