||

Noworoczna Wiedeńska Gala Operetki w sali GOK w Zaniemyślu. Wystąpił zespół Artes Ensemble

Img 9253
Artes Ensemble i węgierski czardasz (fot. Wiktor Chicheł)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotę 20 stycznia o godz. 17.00 w sala koncertowa Gminnego Ośrodka Kultur w Zaniemyślu odbył się Koncert Noworoczny “Noworoczna Wiedeńska Gala Operetki” w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i wirtuozów instrumentalistów Artes Ensemble, pod dyrekcja artystyczną pianisty Andrzeja Janaszka. 

Wydarzenie rozpoczęło się od… prezentacji o sukcesach Gminy i GOK-u, która trwała nieco ponad pół godziny. Pani Wójt i dyrektor GOK-u podsumowały cały poprzedni rok i nawet wsponiały o planach na obecny. Widownia nie kryła zaskoczenia. Czy to było w planie? Może się niedługo dowiemy?Jednak po przynudzającym wstępie, właściwy koncert stał na wysokim poziomie. Noworoczna Wiedeńska Gala Operetki rozpoczęła się z przytupem i soliści poderwali dwie osoby z publiczności do tańca. Zaczęto od największych przebojów cesarskich balów do taktu najpiękniejszego wiedeńskiego walca. Publiczność mogła zgłębić się w tajniki miłosnych intryg w barwnej krainie operetki. Pani z publiczności, którą wybrała pani wójt miała możliwość dyrygowania do Marszu Radecky’ego.

Następnie zebrani zostali oczarowani i upojeni dźwiękami pikantnego jak papryka węgierskiego czardasza.

Żeby jeszcze podgrzać atmosferę zespół z Bydgoszczy zaprezentował repertuar rozpalającego zmysły hiszpańskiego flamenco, który przeniósł wszystkich na południe Półwyspu Iberyjskiego do samej Grenady.

Na bis można było wznosić noworoczne toasty (artyści mieli lampki szampana) z największymi bohaterami opery i porwać się do szampańskiej zabawy w rytmie karnawałowych, tanecznych przebojów.
Organizatorem wydarzenia była Wójt Gminy Zaniemyśl oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Zostaw komentarz