|||

W Zaniemyślu odbył się po raz 12. Rejonowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

Img 4812
Jeden z występów (fot. Wiktor Chicheł)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W niedzielę 21 stycznia o godz. 13.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zaniemyślu odbył się XII Rejonowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, który GOK współorganizował wraz z doradcą katechetycznym religii dr Joanną Staniś-Rzepką.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Patronat honorowy wydarzenia objął ks. Przemysław Przybylski. Zafundował także nagrody rzeczowe i przekąski. Jest on proboszczem parafii pw. św. Marcina w Śnieciskach, psychologiem oraz duszpasterzem Ofiar wykorzystania seksualnego i Ich Rodzin w archidiecezji poznańskiej.„Bardzo się cieszę, że przyszliście tu śpiewać dla Pana Jezusa i o Panu Jezusie”

– powiedział kapłan.

Konkurs był podzielony na kategorie wiekowe: 

  • przedszkole
  • szkoła podstawowa kl. I -II 
  • szkoła podstawowa klasy III-IV
  • szkoła podstawowa klasy V-VI
  • szkoła podstawowa klasy VII -VIII

Do celów przeglądu należało:

−  Rozbudzanie talentów wokalno – instrumentalnych,
−  Kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek,
−  Stworzenie możliwości zaprezentowania się przed szerszą publicznością,
−  Integrowanie dzieci i młodzieży ze szkół dekanatu kórnickiego.

Uczestnicy przygotowali jeden utwór spośród kolęd, pastorałek lub piosenek świątecznych, wyłącznie w języku polskim. Utwory były wykonywane a’capella, z podkładem muzycznym lub z akompaniamentem własnym.

Wyłonienia zwycięzców XII Rejonowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Zaniemyślu dokonywała Komisja Konkursowa w składzie: Dr Klaudia Popielska, Karolina Solarska, Wiktoria Dawidek. Znane były kryteria oceny: dobór repertuaru, walory głosowe, interpretacja, ogólny wyraz artystyczny. Pani Popielska podkreślała, że poziom był wysoki i często komisja miała problem z wyłonieniem laureatów. Z tego powodu np. w kategorii przedszkolnej cała czwórka otrzymała ten tytuł.

Najmłodsza uczestniczka miała jedynie 3 lata. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Natomiast laureaci dostawali kolejny certyfikat oraz upominek.

Co ciekawe, na widowni zasiedli artyści z regionu, którzy mają osiągnięcia na swoim koncie: Emilia Radziejewska oraz Jakub Kośmider. Wspierali oni albowiem swoje rodzeństwo, które podąża ich śladami.

Zostaw komentarz