||

Nie żyje ks. prałat Mateusz Żarnowiecki, były proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Dolsku

Prałat Mateusz Żarnowiecki
Zmarł ks. prałat Mateusz Żarnowiecki, były proboszcz dolskiej parafii / fot. arch. parafii pw. św. Michała Archanioła w Dolsku
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
5
+1
0
+1
1

Caritas Poznań poinformowało o śmierci ks. prałata Mateusz Żarnowiecki, byłego dyrektora tej instytucji oraz byłego proboszcza dolskiej parafii.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dnia 6 stycznia 2024 roku odszedł od nas śp. ks. prałat Mateusz Żarnowiecki, były dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Dolsku.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Jego życie kapłańskie zakończyło się po ponad pięćdziesięciu latach służby Bogu i ludziom. Serce księdza Mateusza zawsze tętniło miłością, dobrocią i oddaniem sprawie charytatywnej.Choć ksiądz Mateusz opuścił nas fizycznie, jego dziedzictwo pozostanie żywe w naszych sercach. Módlmy się za niego i pamiętajmy o jego zasługach, które na zawsze wpisały się w historię naszej wspólnoty.

Były duszpasterz z Brodnicy nie żyje. Zmarł ks. Jan Kasztelan

Ksiądz Mateusz Żarnowiecki w minionym roku obchodził swoje złote jubileuszowe 50-lecie kapłaństwa. Jego niezwykłe zaangażowanie jako dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej pozostawiło trwały ślad w historii charytatywnej działalności. Jego wielkie serce, dobro, które zasiał wokół siebie, oraz radość, z jaką niosło go kapłańskie powołanie, zasługują na najwyższe słowa uznania.

Ksiądz Mateusz Żarnowiecki w latach 1985 – 1996 był proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Dolsku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 12 stycznia w kościele pw. Ducha Świętego w Poznaniu-Antoninku:

  • modlitwa różańcowa o godz. 10.00;
  • msza św. pogrzebowa o godz. 10.30;
  • pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym w Swarzędzu-Gortatowie o godz. 12.30.

Zostaw komentarz