Ksiądz Jan Kasztelan
Parafia św. Stanisława, Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej poinformowała o śmierci księdza / fot. arch. E. Lisek
  • Home
  • Aktualności
  • Były duszpasterz z Brodnicy nie żyje. Zmarł ks. Jan Kasztelan

Były duszpasterz z Brodnicy nie żyje. Zmarł ks. Jan Kasztelan

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

O śmierci księdza Jana Kasztelana poinformowała Parafia św. Stanisława, Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej, gdzie duchowny został przeniesiony z Brodnicy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Ksiądz Kasztelan w Brodnicy był od 2019 roku. Trafił do naszego powiatu z parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Kwilczu. We wrześniu minionego roku decyzją arcybiskupa Stanisława Gądeckiego został przeniesiony z parafii w Brodnicy do Parafii św. Stanisława, Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku. Były proboszcz Parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy pełnił tam rolę pomocy duszpasterskiej.

Okoliczności śmierci księdza Kasztelana nie są znane opinii publicznej.Brodnica z nowym proboszczem. Kolejne zmiany duszpasterskie w archidiecezji

Kiedy i gdzie spocznie ciało księdza Kasztelana?

Uroczystości pogrzebowe księdza Kasztelana będą miały miejsce w dwóch lokalizacjach. Najpierw w Buku, a następnie w Śremie.

We wtorek 28 listopada o godz. 19.30 odbędzie się różaniec, a następnie o godz. 20 msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku. Dzień później, w środę 29 listopada o godz. 10.30 odbędzie się różaniec, a pół godziny później, tj. o godz. 11 w parafii NMP Wniebowziętej w Śremie odbędzie się msza święta pogrzebowa oraz pochówek księdza.

3 Comments Text

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]