Czy w sylwestra będą otwarte sklepy?

Img20231229133234 Easy Resize.com
Sklep ,,SPOŁEM PSS'' w Śremie. Fot: Sebastian Witasiak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W tym roku sylwester wypada w niedzielę. Z tego powodu wielu z nas zastanawia się nad tym, czy tego dnia zrobimy zakupy. Nasuwa się, więc pytanie, czy 31 grudnia będzie niedzielą handlową.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Pieczemy ciasto i nagle okazuje się, że skończył nam się cukier albo trwa impreza i kończą nam się jakieś przekąski. Kto z nas nie miał takich problemów. Zwykle ich rozwiązanie jest proste. Wystarczy udać się do sklepu i zakupić brakujące produkty. Sytuacja staje się trudniejsza, gdy jest niedziela lub święto. Wtedy sklepy funkcjonują w krótszych godzinach lub są zamknięte. W tym roku, 31 grudnia mamy oba te przypadki. Czy zatem będziemy mogli zrobić tego dnia zakupy?


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Czy sylwester będzie niedzielą handlową?

Na samym początku należy przypomnieć, że od 1 marca 2018 roku wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe. Obecnie w całym 2023 roku przypadało siedem niedziel handlowych. Po jednej w styczniu, czerwcu i sierpniu oraz po dwie w kwietniu i grudniu. Niedziele handlowe w grudniu wypadły w tym roku 10 i 17. Z tego powodu sylwester nie będzie niedzielą handlową.Jakie sklepy tego dnia będą zamknięte?

Zamknięte tego dnia będą przede wszystkim największe sieci supermarketów, takie jak: Biedronka, Lidl, Dino, Aldi i wiele innych. Wspomniane sieci przygotowały się jednak na to, wydłużając godziny pracy w sobotę 30.12. W jakich godzinach będą otwarte największe sieci marketów?

  • Biedronka: sklepy będą otwarte co najmniej do godziny 23:00. Wybrane sklepy będą otwarte dłużej.
  • Lidl: sklepy będą otwarte co najmniej do godziny 22:00 lub 23:30. Niektóre sklepy będą miały niestandardowe godziny otwarcia. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej sieci.
  • Netto: markety będą otwarte do 23:00.
  • Dino: sklepy będą otwarte do 23:00.
  • Aldi: sklepy będą otwarte do godziny 22:00.

Gdzie udać się na zakupy w sylwestra?

Przede wszystkim podobnie jak w pozostałe niedziele niehandlowe otwarte będą małe, lokalne sklepiki. W większości przypadków będą także otwarte franczyzy typu Żabka, jednak ich godziny otwarcia mogą różnić się w poszczególnych punktach. Ciekawym przypadkiem jest francuska sieć Intermarché, która podobnie jak w inne niedziele będzie otwarta. Przykładowo sklepy Intermarché w Śremie będą otwarte w godzinach: 10:00-19:00.

Zostaw komentarz