pożar domu Nochowo
fot. PSP Śrem

Pożar w budynku mieszkalnym w Nochowie

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

30 listopada o godzinie 15:42, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie odebrało zgłoszenie o pożarze sadzy w jednorodzinnym budynku w Nochowie. Natychmiastowo na miejsce zdarzenia skierowano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp z jednostki OSP w Pyszącej.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Po przyjeździe strażaków na miejsce akcji stwierdzono ukryty pożar w ścianie działowej budynku jednorodzinnego. Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń. Działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono ściany działowe w okolicy komina. Pomiary wykazały podwyższoną temperaturę. Strażacy, ubrani w aparaty ochrony układu oddechowego, używając gaśnic, podali środek gaśniczy do ściany działowej przez otwór znajdujący się przy podłodze w kotłowni.

Następnie rozpoczęto prace rozbiórkowe ściany w celu wyeliminowania wszelkich źródeł ognia, korzystając zarówno z narzędzi burzących, jak i mechanicznej piły do cięcia drewna. Odkryte źródło ognia w ścianie zostało ugaszone. Po zdemontowaniu ścian i sufitu w okolicy komina, konstrukcje ponownie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej, a wskazania nie przekraczały 23 stopni.

Dodatkowo, cały dom przebadano przy użyciu miernika wielogazowego, nie stwierdzając żadnych nieprawidłowości.

Pożar domu w Psarskiem. W porę zareagował sąsiad

Zostaw komentarz