||

Wóz za prawie ćwierć miliona trafił do Straży Rybackiej w Zaniemyślu

wóz dla Państwowej Straży Rybackiej w Zaniemyślu
Fot. Państwowa Straż Rybacka w Zaniemyślu
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Posterunek Rejonowy Państwowej Straży Rybackiej w Zaniemyślu może teraz świętować otrzymanie nowego samochodu terenowego marki ISUZU D-Max. To wydarzenie stało się możliwe dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze na lata 2014-2020”. Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wyniosła blisko 240 tysięcy złotych.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Samochód został zakupiony w ramach projektu realizowanego w Priorytecie 3 – Wspieranie wdrażania Wspólnej Polityki Rybołówstwa, w zakresie działania 3.1 „Kontrola i egzekwowanie”. Informację tę przekazała Państwowa Straż Rybacka w Poznaniu.

Należy podkreślić, że aż 90% kosztów zakupu pokryto ze środków budżetu europejskiego, co równa się kwocie 214 979,40 złotych. Pozostałe 10% zostało sfinansowane ze środków krajowych. Dzięki tej inwestycji straż rybacka w Zaniemyślu będzie mogła efektywniej prowadzić swoje działania, zwłaszcza poza granicami powiatu, gdzie często podejmuje interwencje, jak to miało miejsce na Jeziorze Kórnickim.



Kłusowanie trwa w najlepsze

Jednym z przykładów skutecznej interwencji było zabezpieczenie nielegalnych sieci kłusowniczych, których zgłoszenie wpłynęło na posterunek w Zaniemyślu. W trakcie akcji strażnicy zabezpieczyli ponton, dwie nieoznakowane sieci rybackie typu wonton oraz ryby.

Warto podkreślić, że nowy samochód terenowy jest niezbędny dla skutecznej pracy straży rybackiej, zwłaszcza gdy podejmuje się działania w obszarach wymagających mobilności i szybkiego reagowania. Dzięki temu przedsięwzięciu straż rybacka w Zaniemyślu może jeszcze skuteczniej przeciwdziałać nielegalnym praktykom rybackim, co przekłada się na ochronę środowiska wodnego oraz zachowanie zrównoważonego rybołówstwa w regionie.

Zostaw komentarz