Img 1700331389482
Dzień z Harrym Potterem w śremskiej bibliotece/ fot. W. Kaptur
  • Home
  • Aktualności
  • Magiczny zlot czarownic i czarodziejów w śremskiej bibliotece!

Magiczny zlot czarownic i czarodziejów w śremskiej bibliotece!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin, Ravenclaw… A Ty, w którym z tych czterech domów jesteś? W śremskiej bibliotece odbył się zlot czarownic i czarodziejów ze świata Harry’ego Pottera. Aura była bardzo magiczna i wyjątkowa.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Miejsca na Dzień z Harrym Potterem zapełniły się bardzo szybko. W sobotę (18 listopada) Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie zamieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Już na samym wejściu w oczy rzucał się wystrój budynku. Przy komnatach znajdowały się specjalne tabliczki informacyjne, np. eliksiry lub przy wejściu – Hogwart. Na korytarzach umieszczono plakaty z postaciami ze świata magii, m.in. Lucjusz Malfoy, Hermiona Granger czy Harry Potter, a na ścianach powieszono także herby domów (Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw, Hufflepuff). W holu głównym z sufitu zwisały listy z Hogwartu, a także znajdował się portret Dumbledore’a i ścianka z gazet, m.in. Prorok Codzienny. 

Czarownice i czarodzieje ze śremskiego Hogwartu z pasją uczestniczyli w przygotowanych zajęciach. Od samego rana, czyli godz. 9:00 do 19:00 w jednej z komnat trwał maraton filmowy. Natomiast pierwszą lekcją była ,,Praktyka w warsztacie u Ollivandera’’. Z zachwytem każdy z uczestników tworzył swoje pierwsze mikstury na warsztatach ,,Magiczne eliksiry i eksperymenty’’.Img 1700331424724
Lekcje eliksirów w śremskim Hogwarcie/ fot. W. Kaptur

Następnym punktem programu była ,,Lekcja Zielarstwa’’, przy której dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o ziołach. Od godziny 14:00 do 16:00 trwał ,,Turniej magiczny’’, czyli gra terenowa po bibliotece. Wszyscy nie mogli się doczekać pokazu ptaków drapieżnych podczas zajęć z ,,Opieki nad magicznymi stworzeniami’’. Dodatkowo każdy mógł wziąć udział w quizie z pytaniami ze świata magii.

Zostaw komentarz