|

O bohaterach walk o niepodległość. SP w Iłówcu pamięta

Sp Ilowiec Niepodleglosc 2023 1
fot. SP Iłówiec

Podczas akademii niepodległościowej, która miała miejsce 10 listopada, uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, przedstawiające sylwetki wybitnych postaci z historii Polski, którzy poświęcili swoje życie dla walki o wolność.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Podkreślono także rolę gen. Dezyderego Chłapowskiego, który nie tylko jest patronem szkoły w Iłówcu, ale także odznaczał się bohaterskim zaangażowaniem w różnych dziedzinach życia społecznego. Jego wieloaspektowa postać stanowiła inspirację nie tylko dla uczniów, ale również dla całej społeczności lokalnej.

W trakcie akademii uczniowie zaprezentowali także scenki historyczne, ukazujące ważne wydarzenia z okresu walk o niepodległość. Dzięki nim wszyscy obecni mogli przenieść się w czasie i lepiej zrozumieć trudne chwile, jakie przyszło przeżywać bohaterom tamtych lat.Święto Niepodległości w Dolsku

Całe wydarzenie zakończono wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych i modlitwą za Ojczyznę.

Rocznicę odzyskania niepodległości uczczono nie tylko poprzez refleksję nad historią, lecz także poprzez wspólną radość i dumę z bycia obywatelem suwerennego państwa polskiego. Obchody tej ważnej daty pozostawiły trwałe wspomnienia i umocniły poczucie tożsamości narodowej wśród uczestników.

Tak było na Powiatowych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Zostaw komentarz