|

Sukces taekwondzistów z Dolska w Barcelonie

Taekwondo Dolsk1
Taekwondziści z Dolska z powodzeniem walczyli w hiszpańskiej Barcelonie

Najlepiej jak tylko mogli Święto Niepodległości uczcili reprezentanci Taekwondo Dolsk. Z Międzynarodowego Turnieju w Barcelonie wrócili bowiem z pięcioma medalami.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Podopieczni trenerów Furmanowskich: Grzegorza i jego czynnie walczących jeszcze synów Kacpra i Jakuba pokazali na matach w Hiszpanii, że są świetnie przygotowani do zawodów. Po raz kolejny udowodnili, że stać ich na wiele nie tylko na zawodach rangi krajowej, ale również na arenie międzynarodowej. Ich dobra forma znalazła przełożenie w dorobku medalowym. Reprezentanci Taekwondo Dolsk wywalczyli bowiem trzy złota, srebro i brąz. Najlepsi w swoich kategoriach byli Jakub Furmanowski, Marcel Jankowiak i Bartosz Tomczak. W finale swojej kategorii przegrał Kacper Furmanowski, co dało mu srebro, a dwie wygrane walki w drodze po brąz stoczyła Zofia Kowalska. Jako jedyny poza strefą medalową znalazł się Radosław Bartkowiak.

– Cieszy nas udany występ w Barcelonie – powiedział Jakub Furmanowski. – Po raz kolejny pokazaliśmy, że stać nas na wiele. Osobiście jestem bardzo zadowolony zarówno z występu podopiecznych, jak i swojego, bo z powodzeniem wróciłem na matę po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją biodra. W imieniu swoim, jak i całego klubu dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy wystąpić w Hiszpanii – dodał zawodnik i jednocześnie trener taekwondzistów z Dolska.Zostaw komentarz