2023.11.07 Proeko I Prokultura 2023 (6)
Mocna ekipa z gminy Książ Wlkp./Fot. CK Książ Wlkp.
  • Home
  • Aktualności
  • Książanie rozbili bank nagród Marszałka. Z uroczystej gali przywieźli aż 44 tys. zł!

Książanie rozbili bank nagród Marszałka. Z uroczystej gali przywieźli aż 44 tys. zł!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To była prawdziwa petarda! We wtorek, 7 listopada mocna ekipa z Książa Wlkp. reprezentująca: Centrum Kultury Książ Wlkp., Uniwersytet Entuzjastów Świata, Urząd Miejski w Książu Wlkp., KGW Sebastianowo i Szkołę Podstawową w Książu Wlkp. wzięła udział w gali, podsumowującej 24. edycję konkursu pod nazwą „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Organizatorem konkursu, który trwa od 2000 roku jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a jego celem jest m.in. popularyzowanie lokalnych, proekologicznych inicjatyw oraz aktywizacja lokalnych społeczności i promocja działań o znaczeniu kulturowym i historycznym.

Za pomysły związane z promocją ekologii w ksiąskiej gminie nagrodzone zostały: SP w Książu Wlkp. – 8 tys. zł, Urząd Miejski w Książu Wlkp. – 8.000 zł i KGW Sebastianowo – 12.000 zł. Kolejne 8.000 zł dostało Centrum Kultury za realizację projektu związanego z wydaniem książki „Książ’39 – Niewinnie straceni”, napisanej przez Tomasza Cieślaka. Taka sama kwota zasiliła budżet stowarzyszenia UEŚ za działania mające na celu kulturalną aktywizację lokalnej społeczności. Zatem w sumie książanie przywieźli z gali imponującą kwotę – 44 tys. zł!Wróciliśmy nie tylko trochę bogatsi, ale i szczęśliwi, że doceniono naszą pracę!

– podkreślają wyróżnieni.

Zostaw komentarz