|

Wystartowała II edycja Cross Śrem Grand Prix

Cross Śrem
Za nami pierwszy z czterech startów w ramach 2 Cross Śrem Grand Prix - fot. M.Fujak

Ruszyła II edycja Cross Śrem Grand Prix. Za nami pierwszy z czterech startów pod hasłem „biegnij z duchem”. Zwycięzcami zostali Marta Wojtkowiak z Warszawy i Bartosz Pawlicki z Czmonia.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Śremski Sport wraz z Gminą Śrem oraz śremskim oddziałem PGO S.A. Odlewnia Żeliwa i Nadleśnictwem Konstantynowo zaprosił w minioną niedzielę miłośników biegania na 2 Cross Śrem Grand Prix. To cykl czterech wyścigów, które podobnie jak przed rokiem odbywają się po leśnych ścieżkach lasu w okolicach zalewu i orlika w Psarskim. Wymagająca trasa, na której było sporo wzniesień, czy trudnych, bo na grząskiej, śliskiej nawierzchni zbiegów, liczyła nieco ponad 5 km.  

Pogoda była po stronie uczestników, bo mimo, iż padało kilka dni z rzędu, to w dniu startu obyło się bez deszczu, a temperatura była idealna do startu. Zgłosiło się do niego 110 zawodników i zawodniczek, ale ostatecznie pamiątkowe medale odebrało 95 osób, które minęły linię mety. Najszybciej na niej zameldował się Bartosz Pawlicki z Czmonia, któremu pokonanie trasy zajęło równe 21 minut. O niespełna pół minuty wyprzedził on Dominika Zielińskiego. Śremianin stoczył zacięty pojedynek do ostatnich metrów z Mikołajem Handke, którego wyprzedził o zaledwie 4 sekundy.Jeszcze bardziej zażarta była walka o triumf wśród pań. Tutaj Marta Wojtkowiak z Warszawy ścigała się z Jagodą Musielak z Książa Wlkp. i dosłownie pokonała reprezentantkę naszego powiatu o przysłowiowy włos, bo o jedną sekundę. W klasyfikacji open najlepsze zawodniczki wśród kobiet zajęły odpowiednio wysokie, 14 i 15 miejsca zostawiając za plecami wielu mężczyzn. Niespełna minutę straty miała do nich Agnieszka Golak z Runner’sPower Śrem, która stanęła na najniższym stopniu podium.

Drugi bieg z cyklu 2 Cross Śrem Grand Prix odbędzie się 19 listopada, a dwa kolejne w styczniu i lutym przyszłego roku. Wcześniej, bo 11 listopada Śremski Sport wraz ze Starostwem Powiatowym i Runner’s Power zapraszają na VI Powiatowy Bieg Niepodległości.

Zostaw komentarz