|

Prezenty na święta dla mamy – co wybrać?

Adobestock 619508012 Wp

Zbliżają się święta i czas zacząć myśleć o prezentach dla najbliższych. Czasem głowa pełna jest pomysłów, a czasem w głowie pustka. Jedną z bliskich osób, które zawsze obdarowujemy prezentem, jest oczywiście nasza mama. Jak zaskoczyć ją fajnym świątecznym upominkiem?

Pamiętaj o jej zainteresowaniach


VW_Berdychowski_400_150(1)

Jaki prezent na święta podarować mamie? Oczywiście wszystko zależy od upodobań naszych mam i ich gustu, od zainteresowań i tego, co lubią robić. Ważne, by był to prezent osobisty. Nie garnki czy dywanik do łazienki, ale drobiazg tylko dla mamy.Można postawić na biżuterię. Wisiorek na łańcuszku czy gustowna, delikatna bransoletka mamę z pewnością ucieszy. Prezentem na czasie są zawsze kosmetyki. Jednak tutaj sprawa nie jest taka prosta. Kupując krem, trzeba znać rodzaj cery, a stawiając na perfumy, warto wiedzieć, jakie zapachy mama lubi.

Książka – świetny pomysł na prezent dla mamy

Ciągle masz wrażenie, że to nie to? Prezentu na święta dla mamy poszukaj też w księgarni – jeśli mama lubi czytać, książka będzie strzałem w dziesiątkę. Zapewne się orientujesz, jakie książki czyta najchętniej Twoja mama.

Warto znać choćby ogólne preferencje. Czy jest to literatura obyczajowa, thrillery psychologiczne, może biografie sławnych osób. A może kryminał lub science fiction? Jeśli nie bardzo wiesz, rozpocznij w jakimś momencie luźną rozmowę o kulturze. Możesz zacząć od banalnego zapytania, co grają w kinach, a w trakcie rozmowy przemycić skierowane do mamy pytanie, co mama lubi czytać. A może szczęście będzie Ci sprzyjać na tyle, że mama wymieni tytuł książki,  jaką chciałaby przeczytać w najbliższym czasie.

Gdzie szukać książek dla mamy?

Gdy już znasz preferencje mamy, warto udać się do księgarni. Pooglądać, poczytać krótkie opisy czy recenzje na okładce, popatrzeć na ceny. Pamiętaj o tym, że najmniej zapłacisz za książkę, kupując ją w księgarni internetowej. Możesz  podjąć decyzję w księgarni, a następnie sprawdzić, ile ta sama pozycja kosztuje w księgarni internetowej. Na prezencie dla mamy nie oszczędzamy, ale przecież to ta sama książka. Nie warto przepłacać. Pamiętaj jedynie o tym, by zamówić ją odpowiednio wcześnie, aby przesyłka dotarła na czas. Jeśli mama lubi czytać, masz pełną gwarancję, że prezent w postaci książki ją ucieszy.

Inne propozycje podarunku dla mamy

Co jeszcze można kupić mamie? Wiele zależy od zasobności naszej kieszeni. Może karnet do spa lub na pływalnię? Bilet do teatru dla dwóch osób? Miłym dodatkiem do każdego prezentu będą zapewne słodycze. Mało kto ich nie lubi. Nawet jeżeli mama dba o linię, to przecież są święta.  A święta to czas szczególny. 

2 komentarze

  1. Mama moja ciągle zabiegana, nie ma czasu obiadów robić a co dopiero sprzątać. Dostanie ode mnie irobota to podłogi będzie miała z bani chociaż.

Zostaw komentarz