|||

Lodzik Śrem pomaga, nie tylko przez morsowanie

Klub Morsow Lodzik Kiermasz Ciast 2023 5
fot. M. Czubak

Śremski Klub Morsów Lodzik Śrem znany jest z dobrego serca. Tym razem swoją dobroć otworzyli na 12-letniego Sebastiana i pomagają chłopcu. Nie przez morsowanie, ale w zupełnie inny sposób. Skutek jednak jest ten sam – zbiórka pieniędzy dla potrzebującego 12-latka.


VW_Berdychowski_400_150(1)

12-letni Sebastian Szymańska choruje na miastenie, ciężką niedoczynność nadnerczy, dychawicę oskrzelową, nieokreślony niedobór odporności, niskorosłość, astygmatyzm, wrodzoną wadę jelit, osteopenię. Lista dolegliwości, które uprzykrzają normalne życie 12-latka, jest pokaźna. Leczenie kosztuje, a państwo nie jest w stanie zapewnić właściwych potrzeb medycznych chłopcu. Dlatego do działań pomocowych włączył się Lodzik.

Charytatywny kiermasz ciast dla Sebastiana

Śremskie morsy w minioną sobotę na Targowisku Miejskim zorganizowały charytatywny kiermasz ciast, z którego środki zostaną przekazane na leczenie chłopca.Kiermasz się udał. I to jak!

– Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji jak i tym, co kupili towar, który dostaliśmy od mega ludzi. Kwota zebrana przekroczyła nasze wyobrażenia. Dziękujemy firmie Grześkowiak. Bus bardzo się przydał, a ogórki i kapusta rozeszły się szybciutko…

– mówi lider Śremskiego Klubu Morsów Lodzik Śrem, Sławomir Sowiński.

Dzięki wsparciu wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu zbiórki finansowej, na rzecz 12-letniego Sebastiana udało się zebrać blisko 21 tysięcy złotych!

Kiermasz dla Oskarka

Zostaw komentarz