Image
Piłkarze z Manieczek przegrali czwarty mecz tej jesieni - fot. M.Fujak
  • Home
  • Brodnica
  • Niespodzianka! Ostatni w tabeli Piast Nowy Belęcin wygrywa w Manieczkach

Niespodzianka! Ostatni w tabeli Piast Nowy Belęcin wygrywa w Manieczkach

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nie wiedzie się najlepiej w tym sezonie piłkarzom KSGB Manieczki. „Orkan” spisuje się poniżej oczekiwań. W sobotę zespół miał się zrehabilitować za porażkę w Boguszynie, a tymczasem przegrał z zamykającym tabelę Piastem Nowy Belęcin.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Po trzech z rzędu sezonach na „pudle” podopieczni Dawid Kaczmarka uważani byli za jednych z kandydatów do walki o awansu. Do zespołu dołączyli Maciej Bąkowski (UKS Śrem) i Adrian Chwaliszewski (Warta Śrem), więc teoretycznie „Orkan” jeszcze się wzmocnił.

Początek sezonu był dla KSGB trudny, bo grał z zespołami, które są teraz w górnej połówce tabeli. Rozpoczął od falstartu, jakim był remis „u siebie” z KS Spławie, potrafił wygrać z rezerwami Obry Kościan (4:1), czy Zjednoczonymi Pudliszki (2:0), nieznacznie przegrał w Starym Bojanowie (0:1) i postawił się rezerwom Polonii Leszno (1:2), by zremisować ze spadkowiczem ze Starych Oborzysk (3:3). Po tym meczu zostali już teoretycznie słabsi rywale. Zespół miał gonić czołówkę i piąć się w górę tabeli. Tymczasem przed tygodniem przyszła niespodziewana porażka 1:2 z niżej notowanym Dębem Boguszyn. Okazją do rehabilitacji miał być pojedynek na własnym boisku z zamykającym stawkę Piastem Nowy Belęcin, który zgromadził zaledwie 4 punkty (1 zwycięstwo, 1 remis, 6 porażek).Rozpoczęło się planowo, bo w 28 minucie prowadzenie zapewnił Kacper Poźniak. Radość nie trwała jednak długo. Rywale rozpoczęli od środka, jeden z zawodników Piasta zrobił sobie slalom pomiędzy gospodarzami i został sfaulowany pod polem karnym. Strzał z wolnego był nie do obrony, bo piłka wylądowała w okienku i było 1:1. Do przerwy wynik się nie zmienił, a zaraz po zmianie stron prowadzenie przywrócił Mateusz Michałowski. Niestety, potem trafiali już tylko goście, którzy odrobili straty z nawiązką. Szybko wyrównali, a w 70 minucie zdobyli gola na wagę zwycięstwa. Mimo iż „Orkan” próbował zmienić niekorzystny wynik i miał ku temu okazje (strzał Bąkowskiego i „setka” Duszczaka), to tak się nie stało.

Miejscowi znów rozczarowali kibiców i zamiast spoglądać w górę tabeli muszą patrzeć w dół, bo mimo iż zajmują 7 miejsce to mają na koncie zaledwie cztery punkty więcej niż ostatni Piast Nowy Bęlęcin, który wygrał w Manieczkach.

KSGB: M. Malicki – Substyk (68′ Simon), Lewandowicz, Jakubiak, Meissner (60′ Sz. Malicki), S. Duszczak (60′ M. Duszczak), Mar. Michałowski (73′ Pasiciel), Kurzynski (83′ Bąkowski), Chwaliszewski (70′ Grabny), Poźniak (77′ Komorowski), Mat. Michałowski.

 W 10 kolejce „Orkan” zagra na wyjeździe z 4 w tabeli Rywalem Kurza Góra.

Zostaw komentarz