O zwycięstwie i awansie Warty przesądził gol Bartosza Kabaja w 82 minucie spotkania - fot. M.Fujak

0

Piłkarze Warty Śrem awansowali do półfinału okręgowego Pucharu Polski. W ćwierćfinale pokonali w Swarzędzu miejscowego Lidera 2:1.

Berdychowski Wv

Dla podopiecznych Michała Mocka był już to czwarty mecz “pucharowy” tej jesieni. Kolejno pokonali Concordię Murowana Goślina (1:0), Kotwicę II Kórnik (2:1) oraz Polonię II Środa (2:1).

W środę udali się do Swarzędza, gdzie o 18.00 zmierzyli się z Liderem, który wcześniej wyeliminował m.in. Poznańską 13 Poznań. Warciarze objęli prowadzenie w 24 minucie po strzale Briana Torrado, ale przed przerwą gospodarze wyrównali. Remis 1:1 utrzymywał się aż do 82 minuty. Wówczas o losach spotkania przesądził Bartosz Kabaj. Jego gol zapewnił zwycięstwo i awans do półfinału. W nim rywalem będzie zwycięzca meczu Polonia Poznań – Czarni Czerniejewo, który rozpoczął się o godzinie 20.00.

Drugą parę półfinałową tworzą Patria Buk i Warta Międzychód.

WARTA: Jańczyk – Kabaj, Skrzypczak, B.Kaptur, Kozłowski (65′ Janyga), Biernat (60′ Wiśniewski), Wojciechowski (75′ A.Kaptur), Szymandera, Pietrowicz, Forszpaniak (60′ Berger), Torrado.

Co ciekawe, Warcie w tym meczu kibicowali Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz i Mateusz Skrzypczak. Ten ostatni to zawodnik Jagiellonii Białystok, a prywatnie brat grającego w śremskiej drużynie Macieja.