|

Bruno Adamczak wicemistrzem Polski MTB – medal dla organizatorów

Mtb
Za nami Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych MTB w Śremie - fot. M.Fujak

Za nami pierwsze w Śremie Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w kolarstwie MTB. Na medal spisali się organizatorzy, którzy przygotowali świetną trasę i zadbali o to, aby impreza dorównała randze zawodów. Gospodarze wywalczyli jeden medal. Wicemistrzem Polski został Bruno Adamczak.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Przez dwa dni Śrem gościł młodych miłośników MTB z całej Polski, którzy przyjechali, aby rywalizować o tytuły i medale Mistrzostw Polski. Ich organizatorami byli Wielkopolski Związek Kolarski, Stowarzyszenie SKLEPKOMET Śrem i Gmina Śrem.

Rok przygotowań
Jak poinformowała Alina Zalewska – prezes SKLEPKOMET, przygotowania do organizacji imprezy tej rangi, w tym finalnej pętli trwały blisko rok.
– Zaczęliśmy od wycinki drzew i wysprzątania śmieci z terenu dawnej żwirowni, a następnie trzeba było go odgruzować i utorować przejazdy, a także uformować tor i zamontować przeszkody – tłumaczy pani prezes. – Finalnie powstała ta pętla. Cieszymy się, że nasze prace zostały docenione, bo wszyscy uczestnicy podkreślali, że pętla była iście mistrzowska – dodała.
Gospodarze imprezy, a więc Stowarzyszenie SKLEPKOMET stanęli na wysokości zadania i dopilnowali, żeby wszystko było dopięte na ostatnio guzik. Docenili to przyjezdni, którzy podkreślali, że tak dobrze zorganizowanych Mistrzostw Polski jak dotąd nie było, a Śrem zasłużył na medal.  
Jestem bardzo zadowolona, bo myślę, że nie zawiedliśmy na żadnym punkcie, a miłe opinie uczestników są dla nas tego najlepszym dowodem – powiedziała Alina Zalewska.Trening i ceremonia
Na starcie stanęło 278 kolarzy z całej Polski, którzy najpierw, tj. w sobotę zapoznali się z rundą i mieli okazję odbyć trening na trasie. W tego typu zawodach jest to bardzo ważne. Młodzi kolarze wiedzieli bowiem już czego mogą się spodziewać, jakie wyzwania na nich czekają i obrać odpowiednią strategię, tzn. czy podejmować się objazdów trudniejszych przeszkód (bypassów), czy też nie. Niestety, dla jednego z uczestników trening zakończył się pechowo, bo poważniejszym upadkiem, na skutek którego złamał obojczyk i nie mógł przystąpić do zawodów.
Te rozegrane zostały w niedzielę i poprzedzone zostały uroczystą ceremonią na boisku Szkoły Podstawowej nr 6. Nie zabrakło hymnu, a zgromadzonych kolarzy, ich trenerów i rodziców przywitali Lucjusz Wasielewski – prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, burmistrz  Adam Lewandowski, Alina Kozłowska – dyrektor SP6 i Alina Zalewska – prezes SKLEPKOMET.

Srebro Bruna Adamczaka
Potem przyszedł czas na rywalizację o medale w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. W blisko 300-osobowej stawce znalazło się 17-osobowa reprezentacja uczniów szkół z gminy Śrem, którzy na co dzień trenują w sekcji SKLEPKOMET. Największe powody do radości miał Bruno Adamczak. Uczeń SP5 wyścig uczniów klas VII ukończył na drugim miejscu, co dało mu srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w kolarstwie MTB. Walkę o złoto przegrał o zaledwie 26 sekund. W czołowej „dziesiątce” swoje starty kończyli: Filip Wiśniewski (SP1), Zuzanna Sznura (SP6), Klara Falbierka (SP6) i Wojciech Preiss (SP5).

Zostaw komentarz