blue bmw car in a dark room
fot. Unsplash

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drodze w Kościanie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To bardzo ważne, żeby policja podejmowała działania informacyjno-edukacyjne na drogach, zwłaszcza w trudniejszych warunkach jesienno-zimowych. Piesi i rowerzyści są szczególnie narażeni na ryzyko w tym okresie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Noszenie odblasków to prosta, ale skuteczna metoda zwiększenia swojej widoczności na drodze. Niewidoczni piesi i rowerzyści stanowią poważne zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa jak i innych uczestników ruchu drogowego. Działania profilaktyczne i edukacyjne mają ogromne znaczenie o czym doskonale wiedzą kościańscy policjanci. 

W dniu 26 września policjantka Zespołu ds. Nieletnich wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego prowadziła czynności, które miały zachęcić pieszych do korzystania z elementów odblaskowych. Pokazali w praktyce różnicę między noszeniem odblasków, a ich brakiem oraz wręczyli elementy odblaskowe pieszym.Nie tylko warunki atmosferyczne czy oświetlenie dróg mają wpływ na naszą widoczność, lecz również kolor ubrań jaki nosimy. Im ciemniejsze kolory, tym słabiej jesteśmy widoczni.

Zachęcanie do noszenia odblasków i jasnych ubrań to krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami i lepiej zapobiegać wypadkom!

Zostaw komentarz