|||

Do SP6 w Śremie powróciła ścianka tenisowa. Na boisko do siatkówki już nie starczyło pieniędzy

ścianka Tenisowa W Sp 6
Na boisku Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie ponownie zagościła ścianka tenisowa wraz z nową nawierzchnią/fot. Gmina Śrem

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie ponownie zagościła ścianka tenisowa wraz z nową nawierzchnią. To jeden ze zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Śremu. Niestety boisko do siatkówki plażowej nie zostało zrealizowane.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wykonanie ścianki tenisowej wraz z nawierzchnią oraz budowa boiska do siatkówki plażowej to jeden ze zwycięskich projektów (kategoria lokalne miejskie) ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Śremu. Autorem projektu był Tomasz Wojna. Koszt inwestycji wyceniono na 125 tys. zł.

Te projekty wygrały w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Śremu

W czwartek, 28 września śremski ratusz poinformował o zakończeniu realizacji tego projektu. W zasadzie można mówić o częściowej realizacji, bowiem na boisku „szóstki” jest ścianka i nowa nawierzchnia, ale boisko do piłki siatkowej nie powstało. Dlaczego? O to zapytaliśmy urzędników ratusza.W 2022 roku na etapie składania projektów oraz ich weryfikacji przewidywano, że kwota 125 000 złotych wystarczy na realizację całości, czyli ścianki i nawierzchni sztucznej do trenowania tenisa ziemnego oraz boiska do siatkówki plażowej. W 2023 roku, kiedy gmina przystąpiła do inwestycji, koszt realizacji ww. projektu znacznie przekroczył szacowaną wartość. Ostatecznie podjęto decyzję o realizacji wyłącznie ścianki i kortu za kwotę 148 830 zł. Inwestycję realizowała firma Usługi budowlane Waldemar Król

– wyjaśnia Julia Projs.

Zostaw komentarz