+1
0

Piłkarze Warty Śrem awansowali do ćwierćfinału Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. W kolejnej rundzie wyeliminowali rezerwy trzecioligowej Polonii Środa.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Przed środkowym spotkaniem trener Michał Mocek miał nie lada ból głowy, bowiem ze względu na wczesną porę meczu ciężko było skompletować skład. Ostatecznie w 15-osobowej kadrze znalazło się trzech bramkarzy i dwóch juniorów. Mimo braku Luisa Henriqueza, Kamila Szymandery, Macieja Skrzypczaka, Mikołaja Bergera, Mateusza Pietrowskiego, czy też Jakuba Kozłowskiego i Mikołaja Łoniewskiego Warciarze zdołali odnieść zwycięstwo.

Rozgrywany na boisku w Środzie Wlkp. mecz był wyrównany, ale o jedno trafienie lepsi okazali się śremianie. Prowadzenie w 23 minucie zapewnił niezawodny Brian Torrado, który wykorzystał podanie Dawida Biernata, ale przed przerwą rywale wyrównali. Zwycięską bramkę w 80 minucie zdobył Borys Kaptur, który wykorzystał dośrodkowanie Torrado.

Jestem mega zadowolony – powiedział trener Michał Mocek. – Tą drużynę stać naprawdę na wiele. Mimo wielu absencji pokazaliśmy, że mamy wyrównaną i ciekawą kadrę. Z każdym kolejnym treningiem, czy meczem łapiemy wspólny język. Widać, że to co robimy na treningu realizujemy na boisku w meczu. Szanuję tych chłopaków za determinację i zaangażowanie – dodał.

WARTA: Escobar – Dorsz, Kabaj, B.Kaptur, Janyga, Biernat, Wojciechowski, Wiśniewski, Piotrowicz (89’ Łączniak), Forszpaniak, Torrado

O półfinał Warta powalczy z Liderem Swarzędz, który 2:1 pokonał Poznańską 13 Poznań.