|

Rezerwy Polonii Środa pokonane, Warta w ćwierćfinale Pucharu Polski

Brian Torrado
Brian Torrado strzelił bramkę i zaliczył asystę - fot. M.Fujak

Piłkarze Warty Śrem awansowali do ćwierćfinału Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. W kolejnej rundzie wyeliminowali rezerwy trzecioligowej Polonii Środa.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Przed środkowym spotkaniem trener Michał Mocek miał nie lada ból głowy, bowiem ze względu na wczesną porę meczu ciężko było skompletować skład. Ostatecznie w 15-osobowej kadrze znalazło się trzech bramkarzy i dwóch juniorów. Mimo braku Luisa Henriqueza, Kamila Szymandery, Macieja Skrzypczaka, Mikołaja Bergera, Mateusza Pietrowskiego, czy też Jakuba Kozłowskiego i Mikołaja Łoniewskiego Warciarze zdołali odnieść zwycięstwo.

Rozgrywany na boisku w Środzie Wlkp. mecz był wyrównany, ale o jedno trafienie lepsi okazali się śremianie. Prowadzenie w 23 minucie zapewnił niezawodny Brian Torrado, który wykorzystał podanie Dawida Biernata, ale przed przerwą rywale wyrównali. Zwycięską bramkę w 80 minucie zdobył Borys Kaptur, który wykorzystał dośrodkowanie Torrado.Jestem mega zadowolony – powiedział trener Michał Mocek. – Tą drużynę stać naprawdę na wiele. Mimo wielu absencji pokazaliśmy, że mamy wyrównaną i ciekawą kadrę. Z każdym kolejnym treningiem, czy meczem łapiemy wspólny język. Widać, że to co robimy na treningu realizujemy na boisku w meczu. Szanuję tych chłopaków za determinację i zaangażowanie – dodał.

WARTA: Escobar – Dorsz, Kabaj, B.Kaptur, Janyga, Biernat, Wojciechowski, Wiśniewski, Piotrowicz (89’ Łączniak), Forszpaniak, Torrado

O półfinał Warta powalczy z Liderem Swarzędz, który 2:1 pokonał Poznańską 13 Poznań.

Zostaw komentarz