Image
Mężczyzna na terenie gminy Śrem wypożyczył z wypożyczalni sprzęt budowlany, który sobie przywłaszczył i następnie sprzedał jako własny/fot. KPP Śrem
  • Home
  • Na sygnale
  • Kolejny oszust w rękach policji. Wypożyczył sprzęt budowlany, a potem go… sprzedał

Kolejny oszust w rękach policji. Wypożyczył sprzęt budowlany, a potem go… sprzedał

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 29-letniego oszusta, mieszkańca Poznania. Mężczyzna na terenie gminy Śrem wypożyczył z wypożyczalni sprzęt budowlany, który sobie przywłaszczył i następnie sprzedał jako własny.


Berdychowski Kwiecien2 2024

15 września 2023 roku Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o przywłaszczeniu sprzętu budowlanego — zagęszczarki i stopy wibracyjnej, w sumie mienia o łącznej wartości 10 000 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 11 września br. do wypożyczalni sprzętu, która mieści się na terenie gminy Śrem, przybył mężczyzna, który wypożyczył zagęszczarkę oraz stopę wibracyjną zwaną skoczkiem.

Mężczyzna powiedział, że wykonuje usługi budowlane i teraz zakłada kostkę, a do tego potrzebuje właśnie takiego sprzętu. Spisano umowę, z której mężczyzna jednak się nie wywiązał, bowiem, w ustalonym terminie, zagęszczarki i skoczka nie zwrócił. W toku wykonywania policyjnych czynności okazało się też, iż wskazał niewłaściwe miejsce zamieszkania

– wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie

22 września śremscy kryminalni, którzy pracowali nad sprawą kradzieży, po krótkim pościgu za volvo, na drodze relacji Gostyń – Leszno, zatrzymali 29-letniego oszusta, mieszkańca Poznania. Mężczyzna z terenu kolejnej firmy, tym razem na terenie gminy Gostyń, chciał wypożyczyć sprzęt budowlany.

W toku dalszych czynności, na terenie powiatu szamotulskiego, policjanci odzyskali przywłaszczoną zagęszczarkę oraz skoczka. Sprzęt znajdował się na terenie firmy, gdzie mężczyzna sprzedał go, podając, że jest jego właścicielem. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam też inny sprzęt — kosiarkę samojezdną, młot hydrauliczny i drugą zagęszczarkę. W sumie mienie o łącznej wartości 150 000 złotych, które pochodziło właśnie od podejrzanego, 29-letniego oszusta.

Z materiałów zgromadzonych w sprawie wynika, że oszust działał na terenie kilku wielkopolskich powiatów. Wypożyczał z wypożyczalni sprzęt, głównie budowlany, a następnie sprzedawał go jako własny, podpisując umowy i wprowadzając w błąd właścicieli firm. Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

W piątek, 29 września, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęły podziękowania od właścicieli pokrzywdzonej firmy z terenu gminy Śrem. Pięknie dziękujemy i bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc

– dodaje E. Kasińska
332-346658
fot. KPP Śrem

Zostaw komentarz