|

Śremianki medalistkami mistrzostw Polski

kregle podium
Reprezentantki Sokoła Śrem: Maria Michałowska i Magdalena Kaźmierczak zostały drużynowymi wicemistrzyniami Polski w kręglarstwie parkietowym

Maria Michałowska i Magdalena Kaźmierczak stanęły na podium Mistrzostw Polski Kobiet w kręglarstwie klasycznym do pełnych. Drużynowo zdobyły srebro, a indywidualnie Maria Michałowska brąz.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Zawody z udziałem 29 kobiet i 93 mężczyzn rozegrano w dniach 1-3 września w Sierakowie. Swoich sił w kręglarstwie klasycznym postanowiły spróbować dwie reprezentantki Ogniska TKKF Sokół, tj. Maria Michałowska i Magdalena Kaźmierczak. Jak się okazało śremianki, które na co dzień kulają na parkiecie, spisały się bardzo dobrze. Po eliminacjach indywidualnych obie zakwalifikowały się do finałowej „16”. Maria Michałowska uzyskała najlepszy wynik – 384, a Magdalena Kaźmierczak była 10. Niestety, w finałach obu kręglarkom nie udało się obronić tych pozycji. Maria Michałowska miała szanse na mistrzowski tytuł, ale w finałach wykulała 352 punkty i ostatecznie z dorobkiem 736 zajęła trzecie miejsce i wywalczyła brąz. Z kolei Magdalena Kaźmierczak do wyniku z eliminacji dołożyła 348 punktów, co zepchnęło ją na 14 miejsce.

Obie śremianki stanęły za to wspólnie na podium w konkurencji drużynowej, gdzie wraz Joanna Kurpisz z Leszna zajęły drugie miejsce w gronie 15 ekip. W efekcie zostały wicemistrzyniami Polski i do Śremu wróciły ze srebrnymi medalami.

Zostaw komentarz