||

200 lat dla pani Stanisławy! Mieszkanka Chwałkowa Kościelnego świętowała 101. urodziny

Mieszkanka Chwałkowa Kościelnego świętowała 101. urodziny
W jubileuszu 101. urodzin Stanisławy Weinert uczestniczył burmistrz Teofil Marciniak oraz kierownik USC Zdzisława Wilak/fot. Gmina Książ

Stanisława Weinert urodziła się 5 września 1922 roku w Chwałkowie Kościelnym. We wtorek obchodziła swoje 101. urodziny. Z życzeniami przybyli burmistrz i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Książu Wlkp.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Stanisława Weinert była jedyną córką i najstarszą z czworga dzieci Wiktorii i Stanisława Pietrzaków. W 1946 roku wyszła za mąż za Waleriana Weinerta, miejscowego syna piekarza i właściciela sklepu. Przez lata pracowali razem i prowadzili piekarnię oraz małe gospodarstwo rolne. Wychowali czwórkę dzieci, w tym dwie córki i dwóch synów.

Pani Stanisława doczekała się 5 wnuków, 6 prawnuków i 1 praprawnuka. Obecnie jest najstarszą mieszkanką gminy Książ Wlkp. We wtorek, 5 września świętowała swojej 101. urodziny.

Z tej okazji panią Stanisławę odwiedził burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Zdzisława Wilak. Oboje złożyli na ręce dostojnej jubilatki życzenia długich lat życia w zdrowiu i miłości w otoczeniu najbliższych, pomyślności oraz nieustającej pogody ducha. Następnie wręczyli jubilatce bukiet róż i okolicznościowy upominek.

W dalszej części spotkania, wspólnie z domownikami i gośćmi, wzniesiono uroczysty toast, odśpiewano 200 lat, po czym skosztowano urodzinowego tortu. Pani Stanisława cieszy się dobrym zdrowiem, jest pogodna i uśmiechnięta. Witając gości żartobliwie powiedziała „Księżniczka czeka”.

W jubileuszu 101. urodzin Stanisławy Weinert uczestniczył burmistrz Teofil Marciniak oraz kierownik USC Zdzisława Wilak/fot. Gmina Książ

Zostaw komentarz