spalone auto po wypadku, które wcześniej uderzyło w drzewo
fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Śmierć na drodze do Śremu. Auto uderzyło w drzewo i spłonęło

Śmierć na drodze do Śremu. Auto uderzyło w drzewo i spłonęło

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu w wypadku, jaki w niedzielny poranek (3 września) wydarzył się na trasie z Czempinia do Śremu. Policja ustala tożsamość ofiary.


Berdychowski Kwiecien2 2024

3 września kilka minut po godzinie 6 rano służby otrzymały informację o wypadku drogowym: samochód osobowy uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Na miejsce skierowano policję, pogotowie oraz zastępy straży pożarnej z JRG Śrem oraz OSP Żabno i OSP Brodnica.

Gdy strażacy ugasili płonący pojazd wewnątrz ukazały im się zwęglone zwłoki. Stan zwęglenia nie pozwalał jednoznacznie stwierdzić, czy pojazdem kierowała kobieta czy mężczyzna.

– Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 310 na 18 kilometrze. Osoba kierująca samochodem marki opel, jadąc w kierunku Śremu, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn, zjechała na przeciwległy pas ruchu, po czym samochód centralnie uderzył przodem w drzewo. Następnie auto się zapaliło i spłonęło całkowicie. Osoba wewnątrz pojazdu również spłonęła.

– wyjaśnia Piotr Nowacki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Cały czas w miejscu wypadku droga z Grabianowa do Manieczek jest zablokowana. Strażacy kierują objazdami.

Na miejscu również policja prowadzi swoje czynności.

Z naszych informacji wynika, że auto miało tablice rejestracyjne wskazujące na powiat poznański.

[AKTUALIZACJA]

Do sprawy odniosła się również KPP w Śremie. W oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie śremskiej policji możemy przeczytać:

– Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, kierujący Oplem Corsa, 19-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, jadąc od strony Czempinia w kierunku Śremu, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Na skutek uderzenia pojazd zapalił się i powstał pożar. Niestety, w wyniku wypadku kierujący oplem poniósł śmierć na miejscu, a pojazd spłonął.

– podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

3 Comments Text

Zostaw komentarz