|||

Poważny wypadek na trasie Błociszewo – Gaj. Lądował helikopter LPR

Wypadek Rowerzystów
Do wypadku rowerzystów doszło na trasie Błociszewo - Gaj / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, jaki dziś (4 września) miał miejsce na trasie z Błociszewa do Gaju. Do jednej z nich, kobiety, konieczne było wezwanie helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Berdychowski Wv

4 września na drodze powiatowej doszło do wypadku. Zderzyły się tam dwa… rowery. Dla jednej z osób, która uczestniczyła w wypadku, zdarzenie miało bardzo przykry skutek. Kobieta doznała obrażeń głowy, które nie pozwalały na przeprowadzenie badania trzeźwości. Właśnie z uwagi na te obrażenia ciała wezwano do niej helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym została przetransportowana do szpitala w Poznaniu.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Również do szpitala trafił drugi uczestnik wypadku rowerzystów. On jednak doznał mniej poważnych obrażeń ciała.

Śmierć na drodze do Śremu. Auto uderzyło w drzewo i spłonęło

Z naszych informacji wynika, że kobieta, którą helikopter LPR zabrał do szpitala, poruszała się rowerem bez kasku na głowie. Warto pamiętać, że kask u dorosłego cyklisty nie jest obowiązkowy, ale lepiej go mieć – nigdy nie wiadomo, kiedy uratuje on nam życie lub zdrowie.

Jak doszło do wypadku rowerzystów?

Spytaliśmy o to rzecznik prasową Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że około godz. 18.10 rowerzysta, podczas wykonywania manewru wyprzedzania rowerzystki, nie zachował należytej ostrożności i doszło do bocznego zderzenia, a następnie upadku rowerzystów. Rowerzyści, mieszkańcy gminy Śrem, jechali od strony Błociszewa w kierunku Śremu. Mężczyzna kierujący jednośladem był trzeźwy, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Śremie. Kobiety, z uwagi na obrażenia, nie można było poddać badaniu stanu trzeźwości. Została przetransportowana do szpitala w Poznaniu.

– podinsp. Ewa Kasińska z KPP Śrem.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz