|

Nowa Lewica ujawnia część nazwisk do sejmu. Czy są na niej śremianie?

dwaj mężczyźni siedzący za stołem podczas konferencji prasowej
Poseł Tadeusz Tomaszewski (z lewej strony) jest "jedynką" Nowej Lewicy w naszym okręgu wyborczym / fot. arch. red. (J. Zalewski)

Poznaliśmy nazwiska osób, które wystartują w najbliższych wyborach do sejmu z list Nowej Lewicy. Z okręgu 37, a więc naszego, ujawniono tylko część z kandydatów.


VW_Berdychowski_400_150(1)

22 sierpnia w Koninie Nowa Lewica zorganizowała konferencję prasową, na której zaprezentowano część z kandydatów ugrupowania, którzy będą ubiegać się o mandat posła w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Nazwiska ogłosił Tadeusz Tomaszewski.

Pierwsze trzy miejsca ustalała Warszawa

Trzecia Droga podała nazwiska kandydatów. Z naszego okręgu wystartuje Paulina Hennig-Kloska

Poseł Nowej Lewicy, Tadeusz Tomaszewski, przedstawił we wtorkowe popołudnie część naziwsk na liście, na których pierwsze trzy miejsca były już obsadzone centralnie. To wynik rozmów na szczeblu warszawskim pomiędzy liderami Lewicy, Razem, Wiosny, Unii Pracy i Polskiej Partii Socjalistycznej.

W wyniku tych ustaleń zapadła decyzja o obsadzeniu pierwszej trójki na listach. W okręgu 37. do którego włączony jest powiat śremski, pierwsze trzy miejsca wyglądają następująco:

  1. Tadeusz Tomaszewski (SLD);
  2. Kamila Kasprzak-Bartkowiak (Razem);
  3. Piotr Czerniejewski (Wiosna).

Czy na liście Nowej Lewicy są mieszkańcy powiatu śremskiego?

Na prezentacji nazwisk w Koninie ujawniono jedynie część z tych osób, które finalnie znajdą się na liście do sejmu Nowej Lewicy w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Na tym etapie Nowa Lewica nie przedstawiła żadnego nazwiska osoby z powiatu śremskiego, która znalazłaby się na tej liście.

Michał Kołodziejczak liderem listy. Lewandowski z ostatnim miejscem i kto jeszcze z powiatu startuje do parlamentu?

Są tam już osoby z Turku (Joanna Maciejewska – nr 4), z Rychwału (Łukasz Dziamara – nr 5) czy Wrześni (Andrzej Wnuk – nr 6), a także z Konina, gdzie o mandat poselski będzie ubiegał się radny miejski, Tomasz Andrzej Nowak (nr 7).

Zostaw komentarz