|

Trzecia Droga podała nazwiska kandydatów. Z naszego okręgu wystartuje Paulina Hennig-Kloska

O-Pince-w-Sremie-11
Z naszego okręgu (nr 37) listę Trzeciej Drogi otworzy Paulina Hennig-Kloska/fot. arch. red.

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz, podczas wtorkowej (22 sierpnia) konferencji prasowej, podali nazwiska tzw. jedynek na swoich listach. Z naszego okręgu (nr 37) listę otworzy Paulina Hennig-Kloska.


VW_Berdychowski_400_150(1)

We wtorek, 22 sierpnia liderzy Trzeciej Drogi podali nazwiska najważniejszych kandydatów w październikowych wyborach do Sejmu. Z okręgu konińskiego z „jedynką” wystartuje Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050). Drugie miejsce na liście otrzymał Michał Pyrzyk (PSL).

Paulina Hennig-Kloska wspierała śremskie kobiety

Paulina Hennig-Kloska, jeszcze jako posłanka Nowoczesnej, dość często zaglądała do Śremu. Składała interpelacje dotyczące nielegalnego wysypiska odpadów w Pyszącej, wspierała również śremianki podczas Marszu Kobiet w październiku 2020 roku.Posłanka wspierała również śremianki podczas Marszu Kobiet w październiku 2020 roku/fot. arch. red.

W lutym 2021 roku posłanka zmieniła polityczne barwy. Paulina Hennig-Kloska przeszła do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. Ten krok pozwolił ruchowi Polska 2050 na stworzenie koła poselskiego w Sejmie. Od tego czasu posłanka aktywnie reprezentuje Polskę 2050 i nadal interesuje się problemami mieszkańców powiatu śremskiego, jak chociażby sprawa zanieczyszczenia Jeziora Grzymisławskiego i rozbudowa gospodarstwa w Pince.

Mieszkańcy Pinki poprosili posłankę o pomoc w sprawie rozbudowy gospodarstwa/fot. arch. red.

Paulina Hennig-Kloska pochodzi z Gniezna. Z wykształcenia jest politologiem. Wcześniej pracowała jako dziennikarka lokalnej rozgłośni radiowej oraz dyrektor oddziału jednego z banków w Gnieźnie. Następnie związała się z sektorem prywatnym.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydowała do Sejmu w okręgu konińskim z pierwszego miejsca na liście partii Nowoczesna Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 7306 głosów.

W wyborach w 2019 roku z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję, kandydując z ramienia Koalicji Obywatelskiej i otrzymując 16 813 głosów. W lutym 2021 wystąpiła z Koalicji Obywatelskiej i Nowoczesnej, przechodząc do ugrupowania Polska 2050. Wówczas w swoim oświadczeniu zapewniała, że nie zmienia poglądów i dalej będzie walczyć o demokratyczne państwo prawa, niezależność mediów, godność polskich kobiet, rozsądek, umiar i odpowiedzialność w polityce.

Kim jest Michał Pyrzyk?

Michał Pyrzyk (PSL) od 2006 roku pełni funkcję burmistrza Słupcy. Z wykształcenia jest prawnikiem. Zasiada w radzie nadzorczej Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Jestem także prezesem zarządu powiatowego PSL w Słupcy.

Wcześniej próbował już swoich sił w wyborach parlamentarnych. Bez sukcesu. W 2018 roku otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”, przyznawaną przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz