||||

Rozkład jazdy na długi weekend (11-15 sierpnia). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Page
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To będzie długi i słoneczny weekend. Przed nami aż cztery dni wakacyjnej laby. Co ważne pogoda nie ma już focha i wszystko wskazuje na to, że będzie ciepło i słonecznie. Nareszcie! A co za tym idzie powinny udać się wszystkie imprezy zaplanowane na ten czas. A jest ich sporo…


Berdychowski Wv

Piątek, 11 sierpnia w Śremie oraz Książu Wielkopolskim

Długi sierpniowy weekend rozpoczynamy na plaży miejskiej w Śremie, gdzie już od piątku zaparkują Food Trucki. Zapowiada się smaczny czas. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie soczystych hamburgerów, dań greckich, hiszpańskich i azjatyckich. Ma też się pojawić kuchnia molekularna i wiele innych smakowitych propozycji.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Food Trucki opanują plażę miejską w Śremie

W piątek także na plaży miejskiej w Grzybku wystartuje ŚREM OPEN AIR MUSIC WEEKEND. Oznacza to, że każdego wieczoru wakacyjne rytmy będą serwować ulubieni DJe. Szczegóły w linku.

Zaproszenie na ŚREM OPEN AIR MUSIC WEEKEND

Również w piątek w swe progi zaprasza Śremski Ośrodek Kultury, która zapewnia, że „Śpiewać każdy może”. O godzinie 20.00 wystartuje karaoke. Repertuar będzie dostępny zarówno dla małych, jak i nieco większych miłośników śpiewania.

Bo śpiewać każdy może… Zaproszenie na familijne karaoke z ŚOK

Ciekawą propozycję dla mieszkańców gminy Książ ma tamtejsze centrum kultury, które wraz z Uniwersytetem Entuzjastów Świata zaprasza na kino plenerowe i darmową kiełbaskę z ogniska. Start godz. 20.00 . Wstęp wolny!

Zaproszenie na kino plenerowe z ogniskiem!

Sobota, 12 sierpnia we Włościejewicach, Śremie, Jarosławkach

Sobota zapowiada się wyśmienicie. Już przed godz. 16.00 rozpoczną się dożynki wiejskie we Włościejewicach. Będzie korowód, obrzędy, koncerty i turniej polsko-francuski. Pod nóżkę zagra DJ Mateoo.

Zaproszenie na dożynki wiejskie we Włościejewicach

Tego dnia także szykuje się także gratka dla mieszkańców Śremu. W sobotę, 12 sierpnia odbędzie się trzecia odsłona „Alei Gwiazd”, organizowanego przez KinoArt przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. To wydarzenie co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tegorocznej edycji w Alei Gwiazd swoje „gwiazdy” odkryje aż pięciu fantastycznych artystów. Będą to Majka Jeżowska, Anna Dereszowska, Katarzyna Bujakiewicz, Tomasz Ciachorowski oraz Mikołaj Roznerski.

  Pożar w Pełczynie. Trwa walka strażaków z żywiołem [FILM]

Tego dnia będzie można również zobaczyć efekty oficjalnego zakończenia prac na modernizowanych ulicach: Wyszyńskiego i Kościuszki. Temu wydarzeniu towarzyszyć będzie kulinarna uczta zaserwowana przez okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich. Początek o 17.00.

Aleja Gwiazd 2023

W sobotę szykuje się też ciekawe wydarzenie dla osób wypoczywających na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach. MAK Łasuch oraz Zagrycha u Rycha i Lion zapraszają na zabawę muzyczną pn. „Retro Night Jarosławki”. Organizatorzy zapewniają podróż w czasie do muzycznych lat 70., 80. i 90. Zagrają DJ Wąski i DJ Massey. Będą też gry i zabawy dla dzieci oraz mini disco. Start godz. 19.00.

Zaproszenie na Retro Night w Jarosławkach

Niedziela, 13 sierpnia w Brodnicy, Śremie, Książu Wielkopolskim

Niedziela będzie już nieco bardziej spokojna. Tego dnia miłośnicy staroci powinni zajrzeć do Brodnicy, gdzie już od godz. 9.00 ruszy pchli targ.

Lokalny pchli targ w Brodnicy

Z kolei na dzieci czeka ekipa Śremskiego Ośrodka Kultury, która już od 16.00 zaprasza na „Familijną niedzielę” w ogrodzie ŚOK. Do wspólnej zabawy zaprasza Teatr asz.teatr, który zaprezentuje spektakl pod tytułem „Żuk, królewski robaczek”. Będą też inne atrakcje.

Familijna niedziela w ogrodzie ŚOK

Również w niedzielę w ksiąskim amfiteatrze kolejna potańcówka. Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza na imprezę z zespołem Green. Już od godz. 19.00 będziecie mogli potańczyć przy najlepszych hitach z różnych gatunków muzycznych! Wstęp wolny!

Letnie party z zespołem Green 

Poniedziałek, 14 sierpnia w Konarzycach, Mchach, Książu Wielkopolskim

Poniedziałek natomiast możemy spędzić w klubowych rytmach, bowiem na 14 sierpnia została przełożoną impreza w Konarzycach pn. „Summer Vibes Party Konarzyce”. Za sterami m.in. Niker, Jankus, Massey i Szeryf. Będzie też niespodzianka. Start godz. 21.00.

Summer Vibes Party Konarzyce

We wtorek, 15 sierpnia, czyli w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mchach odbędą się dożynki wiejskie. W tej miejscowości impreza jest zawsze udana. Do wspólnej zabawy zapraszają sołtys oraz rada sołecka. W programie m.in. korowód, obrzędy dożynkowe, koncert ogniska muzycznego Tomka Walewskiego.

Dożynki wiejskie w Mchach

Finał długiego weekendu to spływ kajakowy z CK Książ Wlkp. Czeka trasa z Nowego Miasta do Gogolewa. A na koniec meta w dworze. Szczegóły w linku.

CK Książ zaprasza na spływ kajakowy

Zostaw komentarz