Policjantka wręcza policjantowi list gratulacyjny
19 lipca w KPP Środa Wielkopolska miało miejsce wydarzenie związane z obchodami Święta Policji / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Awanse i odznaczenia. Średzcy policjanci już po obchodach Święta Policji

Awanse i odznaczenia. Średzcy policjanci już po obchodach Święta Policji

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Centralne obchody Święta Policji odbędą się na Placu Zamkowym w Warszawie, jednak już teraz uroczystości odbywają się w komendach wojewódzkich i powiatowych, aby uczcić ten doniosły moment. Policjanci z KPP Środa Wielkopolska już są po obchodach.


Berdychowski Wv

W poniedziałek, 24 lipca, policjanci z całego kraju będą świętować swoje święto – Święto Policji. Centralne obchody poprzedzone są obchodami w komendach wojewódzkich oraz powiatowych. Policjanci ze Środy Wielkopolskiej już odebrali swoje awanse i odznaczenia.

Dziś natomiast święto będą obchodzić funkcjonariusze i pracownicy cywilni KPP Śrem.Święto Policji w Śremie. Rozpoczęły się dwudniowe uroczystości

Średzkie obchody rozpoczęła msza święta odprawiona przez księdza kapelana Lecha Ottę w Bazylice Mniejszej. Następnie odbyła się główna uroczystość, którą prowadziła sierżant Angelika Środa.

W trakcie uroczystości wypowiedział się inspektor Paweł Wawrzyniak, komendant powiatowy Policji w Środzie Wielkopolskiej, który podziękował funkcjonariuszom za ich służbę oraz ich rodzinom za wsparcie. Podkreślił również, że policja jest w pełni zaangażowana w słuchanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców, co przyczyniło się do reaktywowania dwóch posterunków: w Nowym Mieście i Zaniemyślu.

Już działa na rzecz lokalnej społeczności. Nowy posterunek oficjalnie oddany

Wyjątkowy moment uroczystości był także okazją do wręczenia zasłużonym policjantom awansów i odznaczeń. 24 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej otrzymało awanse na wyższy stopień, co stanowiło dodatkowy powód do dumy i radości wśród obchodzących to wyjątkowe święto.

Święto Policji to idealny czas, aby docenić trudną i odpowiedzialną pracę, jaką codziennie wykonują funkcjonariusze, dbając o nasze bezpieczeństwo. Ich oddanie i profesjonalizm zasługują na uznanie i wdzięczność całego społeczeństwa. Dlatego też, niezależnie od centralnych obchodów, policjanci z całej Polski mają powód do świętowania i dumy z pełnionej przez nich służby.

1 Comments Text

Zostaw komentarz