Image
  • Home
  • Aktualności
  • Już działa na rzecz lokalnej społeczności. Nowy posterunek oficjalnie oddany

Już działa na rzecz lokalnej społeczności. Nowy posterunek oficjalnie oddany

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Posterunek już spełnia swoją rolę. W dniu 30 marca obiekt oficjalnie został oddany do użytku. Teraz przed inspektorem Pawłem Wawrzyniakiem, komendantem Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej, zadanie zapełnienia wakatów w posterunku w Zaniemyślu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Czwartek 30 marca zapisze się na kartach policji w Środzie wielkopolskiej. Tego dnia w Zaniemyślu doszło do uroczystego i zarazem symbolicznego przekazania do użytkowania posterunku policji. Symbolicznego gestu przekazania kluczy do posterunku na ręce st. sierż. Romany Kaczor, kierownik posterunku w Zaniemyślu, przekazali Justyna Dąbrowska, wójt gminy Zaniemyśl, oraz nadinsp. Piotr Mąka.

– My na terenie Wielkopolski mamy naprawdę inne cechy niż moi koledzy w kraju, bo każdy z nas pracuje zadaniowo. Każdemu z nas zależy  na tym, żeby było bezpiecznie i było można na swoim terenie dobrze funkcjonować – mówi nadinsp. Piotra Mąka, komendant wojewódzki wielkopolskiej policji. – To jest bardzo wyraźny przykład współpracy samorządu i policji, gdzie wspólnymi wysiłkami mogliśmy otworzyć posterunek, który będzie na pewno służył przede wszystkim mieszkańcom – dodał. – Dzięki zabiegom pani wójt można było własnym sumptem samorządowym gminy Zaniemyśl wyremontować pomieszczenia, w których będzie pracowało dziesięciu policjantów – dopowiedział. – Liczę na to i głęboko wierzę, że tu w Zaniemyślu wielkie rzeczy będą cały czas tworzone – powiedział, kończąc swoje wystąpienie.– To prawda, że ta współpraca pomiędzy samorządem a policją jest wzorowa. Dowodem na to jest właśnie to wydarzenie – mówił z kolei starosta średzki, Ernest Iwańczuk. – Z satysfakcją przyjąłem informację, ze będzie tutaj posterunek. Mieszkańcy Zaniemyśla będą mogli czuć się bezpieczniejsi. Zaniemyśl jest miejscowością turystyczną i w sezonie letnim dzieje się tutaj bardzo wiele. Także z pewnością funkcjonariusze będą mieli pełne ręce roboty, choć marzy mi się, żeby policjanci bardziej prewencyjnie niż interwencyjnie wykonywali swoją pracę. Życzę wam, żeby ta wasza praca była wręcz nudna – przekazał do pełniących służbę na posterunku w Zaniemyślu policjantów.

Głos zabrała również gospodarz tego terenu, a więc wójt gminy Zaniemyśl Justyna Dąbrowska. – Otwarcie posterunku w Zaniemyślu jest bardzo dobrą informacją dla mieszkańców gminy Zaniemyśl. Jak zaznaczyła wójt Zaniemyśla, posterunek jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich mieszkańców gminy. – Mam nadzieję, że pozwolicie nam państwo walczyć z wandalizmem, ale również będziecie dbać o nasze bezpieczeństwo. To, że jesteście tutaj na miejscu, niewątpliwie skróci czas interwencji, ale przede wszystkim szybciej pomoże mieszkańców – dodała wójt Zaniemyśla.

Budynek naturalnie został poświęcony przez kapelana średzkiej policji, księdza Lecha Ottę, a następnie zaproszeni gości wspólnie z funkcjonariuszami mogli obejrzeć, jak wygląda obiekt od środka, czyli na własne oczy zobaczyć, jak policjanci z Zaniemyśla będą pracowali.

Teraz przed komendantem średzkiej policji zadania wypełnienia posterunku policjantami. Oczekiwania komendy wojewódzkiej są takie, żeby maksymalny stan osobowy osiągnąć w możliwie jak najkrótszym czasie, a posterunek obsadzić doświadczonymi policjantami. Czas pokaże, kiedy uda się domknąć ten wątek – pieniądze wszak są, tylko czy komendant Wawrzyniak znajdzie chętnych w swojej jednostce lub ościennych, którzy zechcą pełnić służbę w posterunku w Zaniemyślu?

Zostaw komentarz