Image
Uczestnicy spotkania, które odbyło się w czwartek, 13 lipca w sali sesyjnej ksiąskiego magistratu/fot. Gmina Książ Wlkp.

Będzie modernizacja oczyszczalni w gminie Książ Wlkp.

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Trwają zaawansowane rozmowy na temat jednej z najbardziej znaczących inwestycji w gminie Książ Wlkp., jaką bez wątpienia jest rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Kiełczynku.


Berdychowski Wv

Na wstępie przypomnijmy, że w wyniku przeprowadzonego wiosną tego roku postępowania przetargowego, do jej wykonania wybrana została Firma BUD-AN Sp. z o.o. z Kalisza.

Podczas roboczego spotkania, które odbyło się w czwartek, 13 lipca w sali sesyjnej ksiąskiego magistratu, przedstawiciele firmy wraz z projektantami przedstawili reprezentantom gminy – burmistrzowi Książa Wlkp., kierownikowi Referatu Gospodarczego Urzędu Miejskiego i dyrektorowi ksiąskiego Zakładu Usług Komunalnych – koncepcję projektu planowanej inwestycji.Innowacyjna rozbudowa oczyszczalni ścieków w Książu Wielkopolskim – Minimalne oddziaływanie na otoczenie i kompleksowe podejście inwestycyjne

Według założenia jej realizacja ma połączyć nowoczesne rozwiązania technologiczne z uzyskaniem maksymalnego efektu oczyszczania ścieków, co w konsekwencji ma do minimum ograniczyć oddziaływanie instalacji na otoczenie.

Sama inwestycja wykonywana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach której jeden podmiot podejmuje się zarówno przygotowania projektu, jak i jego realizacji

wyjaśnia ksiąski magistrat.

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Książu Wielkopolskim – Etapy, plany i termin oddania do użytku

Urzędnicy tłumacza także, że z uwagi na skalę zadania mierzonego zaawansowaniem technologicznym, kosztami, jak i czasem potrzebnym do jego wykonania, rozbudowa oczyszczalni podzielona została na kilka rozłożonych w latach etapów.

W roku bieżącym i kolejnym planowane jest opracowanie  projektu, następnie jego realizacja, by finalnie gotową do użytku oczyszczalnię ścieków oddać w 2025 roku.

O wszystkich najważniejszych etapach, będziemy mieszkańców na bieżąco informować – zapewnia burmistrz.

Zostaw komentarz