|

Nagrodą za rekord dziesiątki dla wszystkich!

siatkówka plażowa dolsk
Podczas poniedziałkowych zmagań padł rekord frekwencji - fot. M.Fujak

Wyjątkowy był kolejny turniej Letniej Poniedziałkowej Ligi Siatkówki Plażowej w Dolsku. W związku z tym, że padł rekord frekwencji organizatorzy przyznali wszystkim uczestnikom po 10 punktów, które w „normalnych” okolicznościach otrzymują tylko zwycięzcy.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W miniony poniedziałek miłośnicy siatkówki plażowej spotkali się już po raz dziewiąty tego lata. Poprzedniego turnieju nie udało się jednak dokończyć z powodu niesprzyjającej pogody. Po rozegraniu kilku rund zawodników z boisku przegoniły silne wiatry i ulewa. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w historii rozgrywek, a wyniki anulowano. W efekcie siatkarze mają za sobą osiem turniejów. Ten ostatni również przejdzie do historii, ale z innego powodu. Padł bowiem rekord frekwencji.

Do gry przystąpiło 11 zespołów w tym dwa trzyosobowe, a więc zagrało łącznie 24 zawodników i zawodniczek, bo rodzynkiem wśród nich była Alicja Urbańska. Z okazji rekordu organizatorzy – UKS Kusy Dolsk i OSiR Dolsk, postanowili nagrodzić wszystkich obecnych. Każdy uczestnik otrzymał za ten turniej 10 punków do klasyfikacji generalnej. Mimo, że na boiskach najlepsi okazali się Michał Skrzypczak, Michał Matuszewski i Adam Gąsiorowski, to zwycięzcami byli wszyscy. Zamiast ośmiu punktów za drugie miejsce dziesięć otrzymali Kamil Wojciechowski i Mikołaj Wierzbiński, a Szymon Dudziński i Adam Tomczak także dopisali „10” zamiast siedmiu „oczek”.    Ponieważ równo „potraktowano” wszystkich zmianie nie uległa klasyfikacja. Na czele z dorobkiem 61 punktów plasuje się Marcin Sławek, któremu po piętach deptają Michał Matuszewski i Maciej Kómoch (po 58).


Kolejne siatkarskie emocje w Dolsku już w najbliższy poniedziałek, a 6 sierpnia OSiR Dolsk zaprasza na niedzielny turniej w kategorii OPEN. Wpisowe symboliczne, bo 30 zł od pary.

Zostaw komentarz