Opryskiwacz zablokował drogę relacji Mchy – Brzóstownia. Co się stało?

Opryskiwacz na drodze oraz kilka maszyn rolniczych obowk w tym traktor i ładowarka teleskopowa
Opryskiwacz zablokował drogę w gminie Książ Wielkopolski / fot. Czytelnik TZŚ

W nocy z wtorku na środę policja i straż pożarna zostały wezwane do… opryskiwacza. Maszyna zablokowała drogę w gminie Książ Wielkopolski.

Tym razem nie mieliśmy do czynienia z wypadkiem, a jedynie z awarią, do której doszło około godziny 4 nad ranem. Na lokalnej drodze pomiędzy miejscowościami Mchy o Brzóstownia doszło do awarii, która skutkowała odczepieniem się opryskiwacza od ciągnika rolniczego i jego wywrotki.

Bez nazwy 2025 10 01t151753.156

Maszyna rolnicza zablokowała całą drogę. Nie było możliwości przejazdu w żadną ze stron. Rolnik, którego spotkał ten incydent, już zaczął pracować nad usunięciem skutków niecodziennej przygody.

Chery2

Na miejscu pojawiły się dwie ładowarki teleskopowe, ale też policja i strażackie zastępy ze Śremu, Książa Wielkopolskiego oraz właśnie Mchów. Za pomocą ładowarek udało się podnieść dyszel opryskiwacza i bezpiecznie odprowadzić go w miejsce, gdzie nie zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

2b53fb0e 7fa1 4c78 b3b3 5df688e52106

Straż pożarna mogła wtedy zneutralizować wycieki, które powstały w skutek uderzenia elementów opryskiwacza o asfalt.

Obserwuj nas w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *