||

Do Książa Wlkp. ma przyjechać premier Morawiecki. Burmistrz nic o tym oficjalnie nie wie

premier morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki/fot. Krystian Maj KPRM

Z doniesień medialnych dowiedział się burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak o tym, że w sobotę, 22 lipca do miasta ma zawitać premier Mateusz Morawiecki. – Żadnej oficjalnej informacji nie otrzymałem – zapewnia burmistrz.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Jako pierwszy o tym wydarzeniu poinformował w poniedziałek, 18 lipca portalsremski.pl. „W ramach prowadzonej kampanii rządowej, już w najbliższą sobotę Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedzi również region śremski” – informuje portal.

Z kolei portal krotoszynska.pl podaje, że w najbliższą sobotę, 22 lipca, w Krotoszynie odbędzie się piknik rodzinny 800+, w którym weźmie udział premier Mateusz Morawiecki. I właśnie w drodze na ten piknik, premier ma „zahaczyć” o Książ Wlkp.Postanowiliśmy to sprawdzić u źródła. We wtorkowy poranek zadzwoniliśmy do burmistrza Książa. Ten przyznał, że o planowanej wizycie premiera dowiedział się z doniesień medialnych.

Nie wpłynęło do nas żadne oficjalne pismo

zapewnia T. Marciniak

Burmistrz przyznaje jednak, że od kilku dni urzędnicy odbierają telefony z biura Wojewody Wielkopolskiego. Dopytywano o nową halę sportowo-widowiskową. – Proszono nas o zdjęcia hali i adres – mówi burmistrz.

Oficjalne otwarcie hali planowane jest na czwartek, 27 lipca i to właśnie tego dnia należy spodziewać się przedstawicieli rządu.

Zaproszenia są właśnie wysyłane

potwierdza burmistrz

Wszystko wskazuje na to, że wizyta premiera Morawieckiego w Książu to element kampanii nie tylko rządowej, lecz również wyborczej. Choć ta druga oficjalnie nie może się odbywać, bowiem nie ogłoszono jeszcze terminu wyborów parlamentarnych.

Wielka sala sportowo-widowiskowa w Książu Wielkopolskim: Boisko, kawiarnia, sala fitness i więcej! Inwestycja za ponad 17 milionów złotych wsparta dofinansowaniem w ramach projektu “Sportowa Polska”

Przypomnijmy, że hala sportowo-widowiskowa w Książu Wielkopolskim, o powierzchni ponad 2400 metrów kwadratowych, obejmuje boisko stanowiące połowę tej przestrzeni. Ponadto, w budynku znajdować się będzie kawiarnia, sala fitness oraz sala zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna.

fot. D. Górna

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 17 milionów złotych. Gmina Książ Wielkopolski uzyskała dofinansowanie w wysokości 5 milionów złotych z rządowego projektu „Sportowa Polska”. Sala Widowiskowo-Sportowa będzie mogła pomieścić ponad pół tysiąca widzów. Rozpoczęcie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży planowane jest na wrzesień tego roku.

2 komentarze

Zostaw komentarz