Image
Fot. P. Adamczyk/Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 25 sierpnia
  • Home
  • Aktualności
  • Śrem w obiektywie Stanisława Wiktora. Relacja z wernisażu w Muzeum Śremskim

Śrem w obiektywie Stanisława Wiktora. Relacja z wernisażu w Muzeum Śremskim

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tę wystawę warto zobaczyć! W sobotnie popołudnie, 8 lipca w Muzeum Śremskim odbył się wernisaż wystawy zdjęć wybitnego, wielkopolskiego fotoreportera czasów PRL Stanisława Wiktora.


Berdychowski Wv

Zdjęcia Stanisława Wiktora w wyjątkowy sposób dokumentują dzieje Śremu. Przedstawiają różne miejsca ze Śremu i okolic, uwiecznione w latach 70. XX wieku. Były to czasy, w których gmina Śrem rozwijała się najbardziej intensywnie w historii, ponieważ powstawała w tamtym czasie Odlewnia Żeliwa. To właśnie zdjęcia z jej wnętrza, z czasów budowy i po jej zakończeniu, tworzą dużą część wystawy.

Ponadto autor uchwycił również budowę dworca PKS, prace w PGR Manieczki oraz słynną wizytę delegacji z Charkowa. Organizatorzy wernisażu podkreślili, że zwiedzający mają dużą rolę w nadaniu znaczenia zdjęciom, ponieważ pomagają autorom w rozpoznaniu osób ujętych na fotografiach.Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 25 sierpnia. Warto ją zwiedzić, bowiem ludziom starszym pomaga w odświeżeniu wspomnień z tamtych lat, a młodym może pomóc zrozumieć czasy, o których uczyli się z podręczników.

Kim jest Stanisław Wiktor?

Stanisław Wiktor był fotoreporterem gazet wielkopolskich m. in. „Głosu Wielkopolskiego”. Zasłynął z fotografowania nie tylko uroczystości oficjalnych takich jak np. święta partyjne, ale także dokumentowania codziennego życia zwykłych ludzi.

Zostaw komentarz