+1
0
+1
0

Amelia Roszak i Jakub Taciak zostali mistrzami Śremu w tenisie ziemnym w kategorii szkół podstawowych.

Berdychowski Wv

I Powiatowe Mistrzostwa Śremu – Optico CUP 2023, odbyły się w minioną sobotę, 3 czerwca, z inicjatywy Tomasz Wojny, który jest założycielem i jednocześnie trenerem Akademii Tenisa SP 6. To właśnie na kortach przy „szóstce” do rywalizacji przystąpiło 13 młodych miłośników tenisa ziemnego. Los sprawił, że dziewczyny grały na twardym korcie na boisku wielofunkcyjnym, a chłopcy na korcie ze sztuczną trawą. Najpierw grano „każdy z każdym” w dwóch grupach eliminacyjnych, a ich zwycięzcy awansowali do finału.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników mistrzostw

W stawce 7 chłopców najlepszy okazał się Jakub Taciak. W finale przegrywał on z Adamem Grześkowiakiem 0:3, ale odrobił straty z nawiązką i wygrał 6:4. Brązowym medalistą został z kolei Jakub Domagalski, który pokonał Wojciecha Tasiemskiego 6:3. Wszyscy to reprezentanci AT SP6.

Z kolei w gronie 6 dziewcząt równych sobie nie miała Amelia Roszak. Uczennica Szkoły Katolickiej od kilku lat trenuje w Akademii Angeliki Kerber w Puszczykowie i była poza zasięgiem rywalek. W finale pewnie pokonała Wiktorię Jankowiak z Dolska 6:1. Na najniższym stopniu podium stanęła z kolei Maja Karolczak, która okazała się lepsza od swojej klubowej koleżanki  Akademii Tenisa SP 6 – Agaty Piaseckiej, wygrywając 6:2.

– Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji mistrzostw, bądź też ufundowali upominki czy napoje. Szczególne podziękowania dla sponsora głównego – firmy Optico pana Piotra Biernackiego. Była ona nie tylko tytularnym sponsorem, ale także ufundowała nagrody dla najlepszych oraz stroje tenisowe dla zawodników Akademii, w których mogli się po raz pierwszy zaprezentować

– powiedział Tomasz Wojna – główny organizator, a zarazem sędzia mistrzostw.